flickrlinkedin

Tesco využije možnost ukončit ke konci roku 2015 nájemní smlouvu u čtyř prodejen Tesco Expres

Praha, 22. dubna 2015 – Společnost Tesco dnes oznámila, že využije možnost ukončit ke konci roku 2015 nájemní smlouvu u čtyř prodejen malého formátu Tesco Expres. Jedná o obchody v Havířově – 17. Listopadu, v Dolní Lutyni – Koperníkova, v Novém Jičíně – Sportovní a v Příboru – Místecká. Zároveň Tesco jedná o možnosti dřívějšího ukončení nájemních smluv.

Tyto prodejny dlouhodobě nevykazovaly dobré ekonomické výsledky. V Česku máme více než dvě stě obchodů a celou síť průběžně revidujeme na základě přání našich zákazníků a jejich preferencí, ale také s ohledem na hospodaření celé společnosti.“ vysvětluje Jiří Mareček, manažer oddělení komunikace. Všech 43 zaměstnanců výše uvedených obchodů dostane nabídku pracovního uplatnění v jiných obchodech Tesco v blízkém okolí.  U dalších dvou obchodů v této oblasti na Náměstí svobody v Třinci a v karvinském expresu v ulici Kosmonautů zároveň Tesco jedná o nových podmínkách nájemních smluv.

„O našem rozhodnutí jsme již informovali odborové organizace a všichni kolegové již dostali pracovní nabídku do jiného z našich obchodů v okolí.  Žádný ze zaměstnanců těchto obchodů nepřijde o práci díky široké síti našich obchodů v této oblasti,“ říká Jiří Mareček, manažer oddělení komunikace.   Všechny zmíněné obchody jsou malého formátu s prodejní plochou menší než 450m2 a Tesco je provozuje od roku 2010. Dříve se jednalo o obchody Koruna.

Chápeme toto ekonomické rozhodnutí společnosti, je pro nás však zásadní prioritou skutečnost, že toto rozhodnutí neohrozí jediné pracovní místo zaměstnanců daných provozoven a jejich pracovní poměr tak bude pokračovat na provozovnách, které jsou v přiměřené vzdálenosti od současné prodejny a u většiny zaměstnanců dojde k navýšení základní mzd," říká Milan Matušík, zástupce odborových organizací.

Tesco v Moravskoslezském kraji i nadále zůstává, obyvatelé mohou nakoupit v řadě hypermarketů a obchodech menšího formátu.