flickrlinkedin

Tiskové zprávy

Zde najdete všechny novinky

Zástupci společnosti Tesco a odborových organizací se dohodli na navýšení základních tarifních mezd až o 24 %

Společnost Tesco Stores ČR a.s. zvýší od 1. července 2018 zaměstnancům obchodů jejich základní tarifní měsíční mzdu až o 24 %, v průměru se jedná o navýšení základních mezd o 17 %. Dohodli se na tom zástupci společnosti Tesco a odborových organizací Tesco Stores ČR a.s., při kolektivním vyjednáváním o výši mezd. Zároveň došlo k uzavření kolektivní smlouvy na období 2 let.

Tesco je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů v České republice zaměstnává přes 11 tisíc lidí. Společnosti se již řadu let po sobě daří ve spolupráci se zástupci odborových organizací navyšovat mzdy svým zaměstnancům.   

„Investice do našich zaměstnanců je pro Tesco dlouhodobě klíčová. Jsem rád, že nám dobré výsledky naší společnosti za minulý finanční rok umožní i nadále navyšovat mzdy. Oproti předcházejícím rokům bude letošní investovaný objem prostředků do mezd zaměstnanců našich obchodů historicky nejvyšší.    Věřím, že i tímto krokem dokážeme nadále vytvářet motivační prostředí pro naše stávající i nové zaměstnance, “ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

„Vyjednaný výsledek je více než uspokojivý, podařilo se nejen docílit zásadního navýšení základních mezd, ale i v rámci balíčku benefitů, které jsou zachovány, došlo i k jejich rozšíření, “ říkají za vyjednávací tým shodně Milan Matušík a Ivan Předinský, zástupci odborových organizací při Tesco Stores ČR a.s. k výsledkům jednání.