flickrlinkedin

Tiskové zprávy

Zde najdete všechny novinky

Jiří Maňas je novým Technology ředitelem pro Tesco ve střední Evropě

Na pozici Technology ředitele pro Tesco ve střední Evropě nově nastoupil Jiří Maňas (42), zároveň se stal i členem výkonného vedení Tesco. Přichází ze společnosti Home Credit ve Vietnamu, kde působil v posledních třech letech jako Chief Information Officer a Chief Technology Officer. Má bohaté zkušenosti v oblasti bankovnictví, financí a IT a je držitelem ocenění ASEAN CIO 2017.

Ve své pozici chce navázat na dlouholetou tradici společnosti Tesco a pomocí technologií ještě více zatraktivnit nakupování. „Tesco formovalo klasicky retail ve střední Evropě. Jako první jsme také začali s online doručováním nákupů a v současnosti je Tesco dokonce největší onlinovým  maloobchodním prodejcem potravin na světě. Nové technologie pomáhají vytvářet nové hodnoty pro zákazníky a firmy, které se nedokáží přizpůsobit, mohou přestat být pro zákazníky relevantní. Technologie se však neimplementuji sami bez lidí, a proto je jedním z mých úkolů v nové roli udržet a podpořit takovou organizaci, aby Tesco bylo i do budoucna pro zákazníky atraktivní a ideálně i nejoblíbenější maloobchodník,“ dodává Jiří Maňas.

Jiří vystudoval elektrotechnickou fakultu na ČVUT, obor kybernetika a umělá inteligence. Je ženatý, má tři syny a ve volném čase rád hraje nohejbal. Ve svém životě se řídím mottem: „Žít ve strachu znamená žít jen napůl.“