flickrlinkedin

Změny ve vedení společnosti Tesco: David Morris je nový generální ředitel Tesco Europe. Martin Beháň je novým představitelem pro Českou republiku

Praha, 9. dubna 2015 - David Morris (47), který dosud působil ve funkci generálního ředitele Tesco v ČR, bude nově vést evropský řídící tým jako generální ředitel pro Evropu. Nově vzniklý evropský tým bude pracovat napříč trhy v Česku, Maďarsku, Polsku a Slovensku. David Morris vedl český byznys od roku 2012 a na vysokých řídících pozicích působil také v Polsku a Maďarsku. Do České republiky přišel z Indie, kde pracoval dva roky. Do společnosti Tesco přišel v roce 1986 a působil v různých rolích ve Velké Británii, střední Evropě a Asii.

„Jsem poctěn tím, že jsem dostal možnost vést naše evropské trhy jako generální ředitel. Věřím, že když budeme pracovat společně jako jeden tým, umožní nám to být silnější v každé zemi. Díky zefektivnění řízení uspoříme čas i zdroje, které budeme investovat zpět do našich obchodů a do zlepšování služeb a nabídky pro naše zákazníky,“ říká David Morris.

Martin Beháň (35) se nově stává představitelem společnosti Tesco pro Českou republiku a ve své roli bude odpovědný za lokální témata, bude zastupovat zájmy tuzemských zákazníků a kolegů a jednat jménem společnosti s klíčovými partnery. Jako člen širšího evropského vedení bude v pozici ředitele pro malé formáty odpovědný také za obchody v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Martin pracuje v Tesco více než jedenáct let a během této doby prošel řadou pozic.

„Těšíme se, že příští rok oslavíme společně s našimi zákazníky dvacetileté působení Tesco na českém trhu. Je pro mne ctí a další kariérní výzvou přijmout novou roli představitele pro Česko. Zároveň budu zastávat i pozici ředitele pro malé formáty pro tři naše trhy v Česku, Slovensku a Maďarsku,” říká Martin Beháň.

Změny ve způsobu řízení Tesco ve Střední Evropě byly oznámeny před dvěma týdny. Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko budou mít jednotné vedení. To umožní zjednodušit a posílit podnikání společnosti Tesco v Evropě a lépe se soustředit se na lokální potřeby zákazníků v jednotlivých zemích a regionech.  Změny se přímo nedotknou kolegů na obchodech, ani kolegů v distribuci. Tesco zůstává v jednotlivých zemích i v Česku jako podnikatelský subjekt, velký zaměstnavatel, obchodní partner desítek českých firem, a také jako plátce daní a odvodů od státní pokladny. Tesco bude i nadále vynakládat finanční prostředky na podporu neziskových organizací a projektů stejně tak bude podporovat i lokální dodavatele.