flickrlinkedin

Zapojte se do unikátního programu Tesco a získejte peníze na svůj projekt

-Tesco vyzývá neziskové a příspěvkové organizace k přihlášení se do 2. ročníku úspěšného unikátního programu Vy rozhodujete, my pomáháme.-

Praha, 3. ledna 2017 - Společnost Tesco spouští 2. ročník unikátního programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, který je zaměřený na podporu lokálních neziskových a příspěvkových organizací. Mezi 2. a 31. lednem 2017 se do programu se svými projekty mohou přihlásit všechny neziskové a příspěvkové organizace, které se zaměřují na podporu revitalizace prostředí, vzdělávání, zdravého životního stylu, sociálně slabých a znevýhodněných skupin, dětí nebo nezaměstnaných, a to v 90 regionech napříč celou republikou. Stejně jako loni získá každý vítězný projekt prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun. Celkem Tesco rozdělí 2,7 milionů korun.

Kolik radosti udělal program v loňském roce

V České republice se loni do projektu přihlásilo celkem 648 projektů, ze kterých odborná komise vybrala 270, které se v 90 regionech České republiky ucházely o podporu zákazníků. Do hlasování se zapojilo přes 3,6 milionů zákazníků. Díky projektu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ byla tak kupříkladu postavena komunitní zahrada, zorganizována široká škála sportovních aktivit pro handicapované děti a jejich rodiny nebo byl postaven altán a zahrada v domově pro seniory. Toto je jen pár příkladů, jak se obohatila místní komunita vítězných projektů.

90 vítězných neziskových a příspěvkových organizací získalo celkem 2 700 000 korun na realizaci svých projektů. Každý vítězný projekt tedy obdržel na realizaci 30 000 korun. Absolutním vítězem se stala pražská organizace Okamžik s projektem Vidět tvýma očima - asistence pro nevidomé děti. Zákazníci nejvíce ocenili projekty zaměřené na děti a handicapované. Právě projekty zaměřené na děti získaly z celé částky největší díl, a to celých 810 000 korun. To odpovídá také trendu dárcovství pro celé Česko, kde patří oblast podpory dětí a mládeže mezi ty nejčastější. Dalšími vítězi se stal například u plzeňských zákazníků Hospic svatého Lazara, projekt zaměřený na prevenci rakoviny prsu - Holky, už mi zase chutná nebo projekt organizace Debra, napomáhající lidem s nemocí motýlích křídel.

Unikátní program „Vy rozhodujete, my pomáháme“ byl poprvé spuštěn v roce 2016 v Tesco ve střední Evropě.  Během loňského programu byly poskytnuty finanční prostředky na podporu dětí, rodin a starších lidí v nouzi, k ochraně životního prostředí a ke zlepšení kvality vzdělávání celkem 389 českým, polským, maďarským a slovenským organizacím.

Nepropásněte letos šanci

Letošní žádosti obdržené do 31. ledna 2017 budou hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověří nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity. Poté budou z 90 regionů vybrány tři projekty, které postoupí do finálního hlasování, kde o vítězích rozhodnou zákazníci prodejen Tesco. Na obchodech budou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů.

Program společnosti Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme” je celostátní výzva pro žádosti neziskových a příspěvkových organizací, které jsou aktivní tam, kde zákazníci a zaměstnanci obchodů Tesco žijí.  Stejně jako loni je rozhodnutí v rukou Tesco zákazníků. Měli by hlasovat pro projekt, který chtějí, aby se uskutečnil v jejich místních komunitách nebo pro projekty z jejich okolí. Vítězné projekty získají stejně jako v předchozích letech 30 000 Kč na realizaci. Na obchodech budou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Od 8. března do 4. dubna získají zákazníci za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak mohou podpořit vybraný projekt neziskové organizace v jejich okolí. Obchodní řetězec pak vyhlásí vítěze v týdnu od 17. dubna.

Více informací a postup jak se do programu přihlásit najdete na https://pomahame.itesco.cz/.