flickrlinkedin

Zapojte se do celostátního programu společnosti Tesco a získejte peníze na svůj projekt

-Tesco vyzývá neziskové a příspěvkové organizace k přihlášení se do úspěšného programu Vy rozhodujete, my pomáháme.  Společnost projekt vyhlašuje letos podruhé, aby podpořila ještě více organizací.-

 

Společnost Tesco spouští 3. ročník unikátního programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“, který se zaměřuje na podporu lokálních neziskových a příspěvkových organizací. Až do 30. června 2017 se do programu se svými projekty mohou přihlásit všechny neziskové a příspěvkové organizace, které se zaměřují na podporu revitalizace prostředí, vzdělávání, zdravého životního stylu, sociálně slabých a znevýhodněných skupin, dětí nebo nezaměstnaných, a to v 90 regionech napříč celou republikou. Stejně jako v předešlých ročnících získá každý vítězný projekt prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun. Celkem Tesco rozdělí 2,7 milionů korun.

 

Nepropásněte svou šanci

Přihlášené projekty budou hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověří nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity. Poté budou z 90 regionů vybrány tři projekty, které postoupí do finálního hlasování, kde o vítězích rozhodnou zákazníci prodejen Tesco. Měli by hlasovat pro projekt, který chtějí, aby se uskutečnil v jejich místních komunitách nebo pro projekty z jejich okolí. Vítězné projekty získají stejně jako v předchozích letech 30 000 Kč na realizaci. Na obchodech budou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů.

Program společnosti Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme” je celostátní výzva pro žádosti neziskových a příspěvkových organizací, které jsou aktivní tam, kde zákazníci a zaměstnanci obchodů Tesco žijí.  Poprvé byl spuštěn v roce 2016. Stejně jako v předešlých ročnících je rozhodnutí v rukou Tesco zákazníků, letos již podruhé:  „Hlavním důvodem, proč jsme se letos rozhodli o spuštění dalšího ročníku v témže roce je, že jsme si vědomi toho, že neziskových organizací je velké množství, a proto bychom touto formou rádi podpořili ještě více organizací, “ doplňuje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

Od 3. do 31. října získají zákazníci za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak mohou podpořit vybraný projekt neziskové organizace v jejich okolí. Obchodní řetězec pak vyhlásí vítěze v týdnu od 13. listopadu.

Více informací a postup jak se do programu přihlásit najdete na https://pomahame.itesco.cz/.