flickrlinkedin

Zástupci odborových organizací a společnosti Tesco se dohodli na navýšení tarifních mezd až o 2 %

Praha, 12. května 2015 – Společnost Tesco zvýší od 1. července 2015 mzdy všem zaměstnancům s tarifní mzdou až o 2 %. Dnes se na tom dohodli zástupci společnosti Tesco a odborových organizací Tesco Stores při vyjednávání mzdového předpisu na následující rok.

Vyjádření Odborových organizací

Jsme rádi, že i přes spekulace, které se v poslední době objevily v médiích, můžeme konstatovat, že Tesco je stále silnou a konkurenceschopnou společností v oblasti maloobchodu. Oceňujeme, že společnost chápe, že bez zaměstnanců nemůže vytvářet zisk a uspět na trhu. I přes probíhající změny organizačních struktur a vytváření jednotného řídícího týmu ve střední Evropě se nám podařilo dohodnout se zaměstnavatelem každoroční navýšení mezd, a to ve všech pozicích s tarifní mzdou až do výše 2.18 %, říká za vyjednávací tým Milan Matušík, zástupce odborových organizací při Tesco Stores k výsledkům jednání.

Vyjádření Tesco Stores ČR

„Jsme velmi rádi, že můžeme ocenit tvrdou práci, kterou naši zaměstnanci odvádí pro naše zákazníky. Investice do našich zaměstnanců je pro Tesco velice důležitá, a to nejen prostřednictvím navyšování mezd, ale také prostřednictvím široké nabídky zaměstnaneckých výhod, školení a rozvoje, které pomáhají našim zaměstnancům v kariérním postupu,“ říká Martin Beháň, provozní ředitel a představitel společnosti Tesco pro Českou republiku.

Tesco je jedním z největších soukromých zaměstnavatelů a po celé České republice dlouhodobě zaměstnává téměř 14 tisíc lidí. Společnost již třetí rok v řadě dokázala navýšit mzdy zaměstnancům. Tento rok se zvýší tarifní mzdy až o 2,18 %. Kromě toho společnost zachová v plném rozsahu i všechny dosavadní zaměstnanecké benefity, které v rámci českého maloobchodu patří k nejširším.