flickrlinkedin

Vánoční stromky před obchody Tesco pořídíte i letos

- Klasické nebo tzv. kontejnerové stromky, jmelí, ozdobné klestí nebo stojánky budou k dostání před obchody Tesca už od začátku prosince.-

 

 

 

Praha, 30. listopadu 2017 – Před vybranými obchody Tesco napříč Českou republikou budou prodejní místa s vánočními stromky a doplňkovým zbožím, a to počínaje prvním týdnem adventním. Ani letos nebudou chybět oblíbené jedle kavkazské, smrk ztepilý i pichlavý, ani borovice černá. Čím dál více popularity zaznamenávají stromky v květináčích nebo stromky kontejnerové, které zákazníci před obchody Tesco také najdou. Klestí, jmelí nebo stojánky budou prodejní místa nabízet také.

 

Vůbec nejprodávanějším druhem vánočních stromků v Česku je jedle kavkazská, což potvrzuje Václav Koukolíček, tiskový mluvčí společnosti Tesco: „Skoro 65 % všech zákazníků volí právě jedli kavkazskou. Druhou nejoblíbenější volbou je smrk pichlavý, který volí zhruba 15 % kupujících. Stále oblíbené jsou i domácí druhy smrk nebo borovice, které volí 10 % Čechů.“ Většina nabízených stromků je od českých dodavatelů. Jen necelá třetina je z dovozu, především z Dánska.

 

Ceny stromků jsou obdobné jako v loňském roce. Samozřejmě se ale liší podle regionů a kvality každého stromku. Standardní vánoční stromek seženete v cenovém rozpětí od 350 do 900 Kč. „U standardní kvality v nejprodávanějších kategoriích 150 – 200 cm se dají předpokládat následující ceny: jedle kavkazská (600 – 900 Kč), smrk pichlavý neboli stříbrňák (350 – 600 Kč), smrk ztepilý (350 – 400 Kč) a borovice černá (400 – 500 Kč). Nabízet se budou také stromy o výšce přes 2 metry,“ doplňuje Václav Koukolíček. 

 

Prodeje stromků a doplňkového sortimentu budou probíhat na 67 prodejních místech před obchody Tesco po celé České republice, a to každý den až do Štědrého dne od 9:00 do 21:00. Českými dodavateli stromků jsou BAOBAB – péče o zeleň s.r.o., LEVAN CZ s.r.o. a Pavel Ondráček.

 

Seznam prodejních míst:

 

Boskovice

Ostrava 2 - Hrabová (EXTRA)

Břeclav

Písek

Česká Třebová

Plzeň - Rokycanská (EXTRA) - OC

České Budějovice

Poděbrady

Dvůr Králové nad Labem

Prostějov

Holešov

Příbram

Hradec Králové - Rašínova třída

Rakovník

Chrudim

Rychnov nad Kněžnou

Ivančice

Šternberk

Jaroměř

Tábor

Jičín

Trutnov(EXTRA)

Jihlava

Třinec

Kolín

Uherské Hradiště

Kroměříž

Uherský Brod

Mělník - Vodárenská

Uničov

Mikulov

Ústí nad Orlicí

Nový Jičín

Valašské Meziříčí

Opava - OC

Vysoké Mýto

Ostrava 1 - Třebovice - OC

Vyškov