flickrlinkedin

Vánoční otevírací doba obchodů Tesco: Na Štědrý den nakoupí zákazníci až do 12 hodin

- Otevírací doba obchodů Tesco po dobu vánočních svátků bude upravena podle zákona, jenž letos vstoupil v platnost. -

 

Praha, 24. listopadu 2016 – Vánoční otevírací hodiny provozoven Tesco jsou letos podřízeny novému zákonu upravujícímu provozní dobu obchodů o některých státních svátcích. Oproti předchozím rokům to pro zákazníky Tesca ovšem neznamená zásadní rozdíl. Na Štědrý den budou obchody Tesco otevřeny do 12 hodin, na Boží hod, Štěpána a na Nový rok zůstanou prodejny zavřeny stejně jako vloni. Naopak v období od 19. do 23. prosince vyjde Tesco svým zákazníkům vstříc prodlouženou otevírací dobou ve vybraných prodejnách.

 

„Otevírací doba našich obchodů letos plně respektuje zákon, jenž letos vzešel v platnost. Vycházet vstříc nejen zákazníkům, ale také našim zaměstnancům jsme se však snažili již v minulých letech, a tak se letošní otevírací doba o vánočních svátcích liší jen v uzavření prodejen i na druhý svátek vánoční, uvádí Václav Koukolíček, tiskový mluvčí společnosti Tesco a dodává: „Našim zákazníkům chceme také ulehčit předvánoční shon, a tak ve vybraných prodejnách mohou využít prodloužený otevírací čas v období od 19. do 23. prosince nebo využít našich nonstop provozoven.“

 

Otevírací doba ve zkratce

 Otevírací hodiny budou v obchodech Tesco v době vánočních svátků upraveny. Na první i druhý svátek vánoční budou mít všechny obchody zavřeno. Výjimku budou tvořit čerpací stanice, které své zákazníky uvítají po oba dny vždy od 9 do 20 hodin. Ve dnech od 27. do 30. prosince budou platit běžné otevírací doby. Pro silvestrovské nákupy si zákazníci do obchodů Tesco budou moci zajít až do 17. hodiny. Na Nový rok se otevřou od 12 do 20 hodin pouze čerpací stanice, všechny ostatní obchody Tesco přivítají své zákazníky opět 2. ledna, kdy již bude platit běžná otevírací doba. Informace o otevírací době naleznou zákazníci na každém obchodě zvlášť.

 

Vánoční nákupy se službou Potraviny on-line

Provozní hodiny během vánočních svátků budou upraveny také u služby Potraviny on-line. Nepřetržitě ji mohou zákazníci využívat až do 23. prosince, závozy objednávek nebudou probíhat na Štědrý den v období prvních dvou Vánočních svátků a na Nový rok. 27. prosince bude rozvoz od 10:00 do 22:00. Mezi 28. – 30. prosincem budou rozvozy fungovat v běžném čase. Na Silvestra bude služba omezena do 15 hodin. Druhý lednový den bude možné službu využít mezi 10. – 22. hodinou. Běžný provoz pak služba spouští opět 3. ledna 2017.