flickrlinkedin

Vánoční stromky nezdraží

Tradiční prodej vánočních stromků před obchody Tesco začne letos již od konce listopadu. V nabídce bude pět druhů stromků a také stromky v prémiových kategoriích. 

Prodej vánočních stromků před obchody Tesco odstartuje na konci listopadu a bude probíhat denně od 9:00 do 21:00 hodin. Mezi sortimentem zákazníci naleznou stálice mezi vánočními stromky, tedy jedli kavkazskou, smrk pichlavý, borovici černou a dva domácí druhy stromků – smrk ztepilý a borovici lesní. Doplňkový sortiment zahrnuje jmelí, ozdobnou klest, stojánky i stromky v kontejnerech.

Ceny jsou beze změny

Zákazníci jistě uvítají, že ceny se od loňského roku nezměnily. Výsledná cena se tak vždy odvíjí od velikosti daného druhu stromku. „Cena oblíbeného smrku pichlavého se bude pohybovat od 350 do 600 Kč za 140 – 200 cm vzrostlý stromek. Nejprodávanějším druhem vánočních jehličnanů je jedle kavkazská, tu si zákazníci mohou pořídit v cenách od 600 – 800 korun,” uvádí Václav Koukolíček, manažer externí komunikace Tesco. Z bohaté nabídky si vyberou i náročnější zákazníci. „K dostání i letos budou například stromky vysoké více než 2 metry a v prémiové kvalitě,” doplňuje Koukolíček.

Většina vánočních stromů (80%) je z České republiky, zbylých 20 % tvoří dovoz především z Dánska. Dodavateli stromků jsou tradiční české firmy BAOBAB – péče o zeleň s.r.o., LEVAN CZ s.r.o. a Pavel Ondráček.

Prodeje budou probíhat před obchody Tesco v časech od 9:00 – 21:00 hodin, kromě Štědrého dne, kdy prodejní doba končí v 13:00 hod.

Z předvánočního průzkumu*, který si nechala vypracovat společnost Tesco, vyplynulo, že polovina lidí preferuje vánoční stromek živý. Jeho zdobení se pak většinou odehrává den před, anebo přímo na Štědrý den.  Pěstitelé stromků zároveň doporučují kupovat stromek dříve, aby se stihl „aklimatizovat”. Ideální je nechat ho pár dní venku nebo na balkóně v nádobě s vodou. Předtím je ale důležité oříznout lehce kmen, který bývá zalepený pryskyřicí tak, aby se k němu voda dostala.

 

* Průzkum společnosti Dunnhumby pro Tesco se uskutečnil v listopadu 2015. Účastnilo se jej přes 400 respondentů.

 

 

Seznam prodejních míst:

Třinec

Ústí nad Orlicí

Jičín

Přelouč

Čelákovice

Most

Frýdek – Místek

Vysoké Mýto

Jihlava

Přerov

Děčín

Neratovice

Havířov

Boskovice

Kolín

Rychnov na Kněžnou

Hostivice

Ostrov nad Ohří

Karviná - Ráj

Brno OD

Kroměříž

Šternberk

Cheb

Praha

Opava

Břeclav

Mělník

Tábor

Karlovy Vary

Roudnice nad Labem

Ostrava 1 – Třebovice

Český Krumlov

Mikulov

Uherské Hradiště

Kladno

Říčany

Ostrava 2 - Hrabová

Dvůr Králové nad Labem

Mohelnice

Uherský Brod

Klatovy

Sokolov

Valašské Meziříčí

Holešov

Nový Jičín

Uničov

Kralupy nad Vltavou

Sušice

Česká Třebová

Hradec Králové

Písek

Vyškov

Litvínov

Tachov

České Budějovice

Chrudim - Pistovy

Plzeň

Příbram

Mariánské lázně

Vlašim

Tišnov

Ivančice

Poděbrady

Rakovník

Milovice

Žatec

Trutnov

Jaroměř

Prostějov

Brandýs nad Labem

Mladá Boleslav