flickrlinkedin

Vánoční stromky budou i letos k dostání před obchody Tesco

- Prodeje startují začátkem prosince.  Zákazníci letos mohou vybírat z pěti druhů vánočních jehličnanů, nejprodávanějším druhem je jedle kavkazská.  V nabídce je i doplňkové zboží jako stojánky, jmelí nebo kontejnerované stromky. -

28. listopadu 2014 – Začátkem adventu se před vybranými obchody Tesco po celé České republice objeví prodejní místa s vánočními stromky. Zákazníci letos v nabídce opět najdou oblíbené druhy stromků, kterými jsou především smrk pichlavý a jedle kavkazská. Nebudou chybět ale ani další populární druhy jako borovice černá, smrk ztepilý a borovice lesní. Sortiment zahrnuje také moderní stromky v květináčích, ozdobnou klest, jmelí a stojánky.

Nejprodávanějším druhem vánočních stromků v Česku je již několik let jedle kavkazská. „Právě tento druh si kupuje téměř polovina našich zákazníků. Druhým nejoblíbenějším vánočním stromkem je smrk pichlavý, kterému dává přednost přibližně třetina kupujících,“ uvádí Jiří Mareček, manažer firemních vztahů společnosti Tesco, a dodává: „Převážnou většinu stromků máme z české produkce. Necelá třetina je z dovozu, především z Dánska.“

Ceny stejné jako loni

Ceny stromků zůstávají na stejné úrovni jako v loňském roce, liší se podle regionů a kvality každého stromku. Standardní vánoční stromek seženete v cenovém rozpětí od 300 do 800 Kč. Z nabídky si vyberou ale i ti, kteří hledají něco speciálního – v nabídce budou i stromky o výšce více než 2 metry při zachování prémiové kvality.

Prodeje budou probíhat od začátku prosince na 67 prodejních místech po celém Česku, každý den od 9:00 do 21:00, až do Štědrého dne. Českými dodavateli stromků jsou BAOBAB – péče o zeleň s.r.o., LEVAN CZ s.r.o. a Pavel Ondráček.

Seznam prodejních míst: