flickrlinkedin

Vánoční otevírací doba vychází vstříc přáním zákazníků i potřebám zaměstnanců

 - Otevírací doba obchodů Tesco po dobu vánočních svátků. - 

20. listopadu 2014 – Společnost Tesco každoročně vychází vstříc svým zákazníkům a v předvánočním období upravuje otevírací dobu obchodů. Od 17. až do 23. prosince bude provozní doba vybraných obchodů prodloužena. Na Štědrý den se naopak o hodinu zkrátí a obchody budou zavřeny již v jednu hodinu odpoledne. Na Boží hod zůstanou obchody zavřeny, stejně jako 1. ledna.

Chtěla bych ocenit vstřícnost vedení společnosti, která po dohodě s odbory zkrátí otevírací dobu na Štědrý den oproti loňskému roku o jednu hodinu,“ řekla k upravené otevírací době Renata Burianová, předsedkyně odborového svazu OSPO.

„Pro naši společnost jsou na prvním místě zákazníci, stejně jako naši zaměstnanci. V otázce otevírací doby jsme schopni najít odpovídající řešení a otevřít obchody tak, aby to vyhovovalo jak potřebám zákazníků, tak našich kolegů,“ říká Jiří Mareček ze společnosti Tesco a dodává: „Vánoční shon chceme našim zákazníkům co nejvíce ulehčit, proto i letos v průběhu adventu prodlužujeme otevírací doby vybraných obchodních domů a obchodů. Zároveň ale chceme, aby se i naši zaměstnanci mohli v klidu připravit na Štědrý večer se svými blízkými. Dvacátého čtvrtého prosince tak naše obchody uzavřeme dříve než vloni, již v jednu hodinu odpoledne.“

Vánoční, silvestrovská a novoroční otevírací doba

Otevírací hodiny budou v obchodech Tesco upraveny i v době vánočních svátků. Na první svátek vánoční budou mít všechny obchody kromě čerpacích stanic zavřeno. Na druhý svátek vánoční, svátek sv. Štěpána, bude otevřeno od 8 hodin. Ve dnech od 27. do 30. prosince budou platit běžné otevírací doby. Pro silvestrovské nákupy si zákazníci do obchodů Tesco budou moci zajít až do 17. hodiny. Na Nový rok se otevřou od 12 hodin pouze čerpací stanice, prodejna potravin v obchodním domě My na Národní třídě v Praze pak bude mít otevřeno od 12:00 do 20:00. Všechny ostatní obchody Tesco přivítají své zákazníky opět 2. ledna ráno, kdy již bude platit běžná otevírací doba. Informace o otevírací době naleznou zákazníci na každém obchodě zvlášť.

Jsme rádi, že společnost vyhověla našemu návrhu na kratší otvírací dobu na Štědrý den. Pro naše zaměstnance je důležité mít dostatečný prostor pro přípravu nejkrásnějšího dne v roce se svými nejbližšími. Vážíme si toho, že pro společnost Tesco nejsou důležití jen zákazníci, ale i její zaměstnanci. Uvítali bychom, kdyby stejným způsobem v tento den postupovali i ostatní řetězce,“ říká Milan Matuštík, pověřený zástupce odborových organizací při Tesco Stores ČR a.s.

Vánoční nákupy se službou Potraviny on-line

Provozní hodiny během vánočních svátků budou upraveny také u služby Potraviny on-line. Nepřetržitě ji mohou zákazníci využívat až do 23. prosince, závozy objednávek nebudou probíhat pouze v období prvních dvou Vánočních svátků. V pátek 26. 12. bude možné objednat nákup na čas 12:00 - 22:00. Mezi 27. – 30. prosincem budou rozvozy fungovat v běžném čase. Na Silvestra bude služba omezena do 16 hodin. Druhý lednový den bude možné službu využít mezi 12. – 22. hodinou. Běžný provoz pak služba spouští opět 3. ledna 2015.