flickrlinkedin

Tesco zpřehledňuje a rozšiřuje nabídku speciální výživy

- Rozšířená nabídka dia potravin, racio a bio výrobků včetně nové privátní řady Free From s bezlepkovými produkty je od října k dostání v obchodech Tesco. -

Praha, 13. října 2014 – Nesmíte lepek, držíte dietu nebo prostě jen rádi jíte zdravě či bio? Právě nyní se na prodejních pultech Tesco objevuje rozšířený sortiment produktů speciální výživy. Zákazníci navíc již nemusí hledat tyto výrobky v různých odděleních, v obchodech Tesco je nyní najdou přehledně a viditelně označené na jednom místě. O tom, že spotřebitelé tuto inovaci vítají, svědčí i závěry průzkumu společnosti Tesco*: 88 % respondentů totiž uvedlo, že by ve svém hypermarketu preferovalo specializované oddělení s produkty speciální a zdravé výživy. Společně s rozšířením sortimentu speciální výživy Tesco uvádí v Česku také novou privátní značku Free From, která je zaměřená na bezlepkové výrobky.

Trend zdravého životního stylu se projevuje i v nákupních košících

Průzkum společnosti Tesco ukázal, že 97 % dotazovaných alespoň občas nakupuje produkty zdravé nebo speciální výživy. Více než třetina respondentů vaří zdravě sama pro sebe, 39 % vaří z produktů zdravé výživy pro partnera nebo partnerku. V obchodech hledají tedy vhodné výrobky nejen lidé, kteří mají určitá omezení, ať už se týkají lepku či obsahu cukru, ale i spotřebitelé dbající na zdravý a vyvážený životní styl. „Sortiment jistě využijí nejen lidé s alergií na lepek, ale i ti, kteří chtějí nad svým jídelníčkem více přemýšlet. Potraviny bez přidaného cukru či racio mohou být vhodné pro lidi při redukčních dietách. Zamyšlení nad skladbou stravy je prvním krokem pro její změnu,“ doporučuje obezitolog MUDr. Martin Matoulek, PhD, odborný asistent na III. Interní klinice 1. LF UK a VFN Praha.

Ve všech obchodech Tesco najdou zákazníci dle velikosti prodejny od šesti desítek až do 600 produktů ze sortimentu speciální výživy. Tyto výrobky jsou totiž podle aktuálního průzkumu společnosti Tesco mezi zákazníky stále více populární. Velkou pozornost jim věnují především ženy a mladí lidé do věku 26 let, kteří dodržují zdravý životní styl a hlídají si svůj jídelníček. „Sortiment speciální výživy jsme v obchodech přehledněji uspořádali, viditelněji označili a celkově rozšířili o stovky položek. Nabídku jsme navíc přizpůsobili přáním a potřebám zákazníků, rozšířili jsme ji tedy především o ty produkty, které nám zákazníci sami doporučili,“ uvádí Martin Grofčík, manažer nákupu trvanlivých potravin společnosti Tesco a doplňuje: „Na jednom místě jsou tak v našich obchodech nejen výrobky speciální výživy pod privátními značkami Tesco, ale nově i produkty dalších významných výrobců a značek, jako například Country Life, Pro Bio, Racio, Schär či Gullón.“

Nová privátní řada bezlepkových potravin

Součástí rozšíření a zpřehlednění sortimentu speciální výživy v obchodech Tesco je i uvedení nové privátní značky Free From, která zahrnuje bezlepkové výrobky vysoké kvality dovážené přímo z Velké Británie. Lepek neboli gluten je přirozenou součástí nejen pšeničného zrna, ale také ječmene, ovsa i žita. Setkáme se s ním v celé řadě potravin a surovin, tedy nikoli jen v pečivu, ale i v uzeninách, knedlících, omáčkách, pivu, lihovinách, ochucovadlech a různých polotovarech. Pro všechny, kteří trpí nesnášenlivostí glutenu nebo celiakií, existuje pouze jediné řešení: začít žít bez lepku, což znamená trvalou změnu stravovacích návyků. Řada Free From je tak určena právě těmto lidem. „S cílem usnadnit život nabízíme přehledně opravdu velmi široký výběr bezlepkových potravin. Od mouky a těstovin, přes cereálie až po sušenky a čokolády. Zákazníci v nabídce jistě ocení i možnost zakoupit si pekařské výrobky,“ upřesňuje Martin Grofčík.

Rozšířený sortiment speciální výživy v obchodech Tesco zahrnuje:

 • Produkty bez lepku

  Neobsahují lepek (neboli gluten), jsou určeny osobám trpícím tzv. celiakií nebo nesnášenlivostí lepku. Sortiment rozšířen o novou privátní řadu Free From.

 • Produkty bez obsahu přidaného cukru

  Cílovou skupinou jsou zejména osoby trpící cukrovkou/diabetikům.

 • Bio potraviny

  Produkty ekologického zemědělství, byly vypěstovány bez použití umělých chemických látek, v sortimentu exkluzivně i produkty Tesco Organic.

 • Racio potraviny

  Obsahují optimální množství a poměr základních živin, vitamínů a minerálních látek.

* Průzkum byl pro Tesco realizován společností Perfect Crowd ve dnech 9. 9. 2014 – 13. 9. 2014 v uzavřené komunitě Inspirujeme.net. Průzkumu se zúčastnilo 300 respondentů.