flickrlinkedin

Tesco v rámci nového projektu „Pomáháme s Vámi“ rozdělí mezi neziskové a příspěvkové organizace 4 500 000 Kč

– Tesco spouští unikátní program, jehož cílem je podpora lokálních neziskových a příspěvkových organizací. O nominaci kandidátů a vítězných projektech bude rozhodovat i široká veřejnost. Tesco v devadesáti regionech rozdělí vítězům celkem 4 500 000 Kč. –

Praha, 26. března 2015 – Počínaje čtvrtým březnovým týdnem, Tesco jako první maloobchodní řetězec v České republice spouští unikátní celorepublikový projekt „Pomáháme s Vámi“ zaměřený na podporu lokálních neziskových a příspěvkových organizací. Cílem programu je podpořit tyto instituce, kterým finanční odměna pomůže zrealizovat nominovaný projekt. Společnost Tesco prostřednictvím Nadačního fondu Tesco rozdělí vítězným projektům částku 4 500 000 Kč. Partnerem a odborným garantem programu je Fórum dárců.

Jak se do projektu zapojit

Program „Pomáháme s Vámi“ jako první na našem území zapojuje do projektu nejen obchody, ale i jejich zákazníky, a to po celé republice. Právě zákazníci i zaměstnanci jednotlivých obchodů Tesco mohou až do 12. dubna nominovat své oblíbené neziskové či příspěvkové organizace a jejich konkrétní projekty na webu pomahame.itesco.cz. Fórum dárců, odborný garant soutěže, všechny nominace zpracuje a prověří z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti a udržitelnosti. Poté také vybere pro každý z 90 regionů dva až tři projekty, které postoupí do finálního hlasování. „Tesco podporuje dobré nápady, a o to víc nás těší, že o vítězích budou rozhodovat kolegové i samotní zákazníci našich obchodů,“ upřesňuje Martina Šilhánová, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

Společně pro dobrou věci

Kromě toho, že program podporuje místní a regionální neziskové a příspěvkové organizace po celé republice, je unikátní především v tom, že do projektu jsou aktivně zapojení jak zákazníci, tak všichni zaměstnanci společnosti Tesco v České republice. V období od poloviny května do poloviny června dostanou zákazníci za každý nákup nad 200 korun žetony, které pak na označeném místě za pokladní zónou hodí do hlasovaciho zařízení.  Zaměstnanci Tesco se pak do programu mohou podobným způsobem zapojit také. Průběžné výsledky ve všech regionech budou každý týden aktualizované na webových stránkách pomahame.itesco.cz. Regionální vítěz, tedy ten, kdo v daném regionu po skončení hlasování obdrží nejvíce hlasů - žetonů, získá finanční podporu na realizaci svého projektu ve výši 50 000 Kč. „Projekt „Pomáháme s Vámi“ je unikátní především tím, že spojuje opravdu všechny, kteří jsou součástí Tesco. Společně tak můžeme podpořit potřebné lokální projekty a aktivity po celé zemi,“ uzavírá Martina Šilhánová.