flickrlinkedin

Tesco uzavře hypermarket v Ústí nad Labem

- Důvodem je silné konkurenční prostředí v oblasti a nevýhodná poloha obchodu-

Praha, 13. ledna 2015 – Společnost Tesco Stores ČR dnes oznámila, že uzavře hypermarket v Ústí nad Labem. Důvodem je silné konkurenční prostředí v oblasti a nevýhodná poloha obchodu. Pro zákazníky bude obchod uzavřen ke dni 5. dubna 2015

„Rozhodnutí o uzavření hypermarketu v Ústí nad Labem bylo velmi těžké, ale učinili jsme tak z ekonomických důvodů. První, kdo byli o této skutečnosti informováni, byli dotčení zaměstnanci, a odborové organizace. Zaměstnancům, kteří jsou ochotni a schopni dojíždět do okolních měst jsme nabídli pracovní uplatnění v dalších našich obchodech v regionu, tedy v Děčíně, Litvínově a Mostě.  Ti, kteří opustí naši společnost, dostanou vyplaceno zákonné odstupné v plné výši a zároveň jim bude vyplacena mimořádná odměna,“ říká generální ředitel Tesco Stores ČR David Morris.

“Maloobchodní trh v Česku se neustále vyvíjí a my musíme reagovat na změny, abychom mohli úspěšně rozvíjet naše podnikaní. V uplynulých letech jsme pokračovali v investicích do stávajících obchodů a pro zákazníky jsme modernizovali všechny naše kompaktní hypermarkety i supermarkety. Nejnověji jsme pro ně představili na konci loňského roku v pražských Letňanech hypermarket budoucnosti,“ dodává David Morris.

Věrní zákazníci, kteří nasbírali za své nákupy Clubcard body a poukázky, je i nadále mohou využít ve všech ostatních obchodech společnosti Tesco.

Tesco v Ústí nad Labem i nadále zůstává, obyvatelé mohou nakoupit v obchodech menšího formátu na Špitálském náměstí nebo v Neštěmicích v Seifertově ulici. Nejbližší hypermarkety jsou pak v Děčíně, Mostě a Litvínově.