flickrlinkedin

Tesco rozšiřuje nabídku bezlaktózových výrobků

- V rámci širokého sortimentu produktů speciální výživy lze nyní v obchodech Tesco koupit také nové výrobky určené pro lidi trpící intolerancí nebo alergií na laktózu. -

Praha, 5. května 2015 – Prodejny Tesco rozšiřují od května sortiment speciální výživy. Konkrétně svou nabídku obohatily o bezlaktózové potraviny. Tesco tak reaguje na zvyšující se počet Čechů, kteří trpí zvýšenou citlivostí nebo alergií na laktózu. Mezi nové produkty bez obsahu takzvaného mléčného cukru, které doplní již stávající sortiment bezlaktózového mléka a smetany, patří například pudingy, tvaroh, podmáslí či nové příchutě jogurtů.

Bezlaktózová dieta je speciálním stravovacím režimem, při kterém lidé s intolerancí laktózy musejí pečlivě pročítat složení potravin. Laktóza je obsažená ve všech druzích mléka a mléčných výrobcích. Lidé dodržující bezlaktózovou stravu proto musí ze svého jídelníčku vyřadit nebo významně omezit mimo mléka i jogurty, sýry či máslo. Vždy však záleží na složení výrobku a míře intolerance laktózy u konkrétního člověka. Mléčný cukr se ale také často skrývá ve výrobcích, které na první pohled nemají s mlékem nic společného. Lidé s nesnášenlivostí laktózy se musejí vyhýbat například také pečivu, instantním pokrmům či uzeninám. Průzkumy přitom odhadují, že bezlaktózovou dietu drží každý šestý Čech.

„Přední výhodou rozšířeného sortimentu bezlaktózových produktů v obchodech Tesco je, že zákazníci již nemusí chodit výhradně do specializovaných prodejen, aby našli vhodné výrobky za příznivé ceny. Veškeré bezlaktózové potraviny jsou přehledně umístěny v sekci s mléčnými výrobky. Zákazníci také jistě ocení, že jsme na základě zkušeností našich kolegů trpících intolerancí nebo alergií na laktózu do sortimentu zařadili výrobky osvědčených značek i několik produktů z ryze české a slovenské produkce“ přibližuje rozšíření sortimentu Petr Dvořák, nákupčí sortimentu mléčných výrobků ve společnosti Tesco.

Všechny výrobky speciální výživy včetně sortimentu bezlaktózových produktů najdou zákazníci v obchodech Tesco přehledně označené:

Vybrat a především najít vhodné bezlaktózové potraviny není jednoduchý úkol. Tesco je proto bude nabízet také prostřednictvím služby Potraviny on-line. Možnost nákupu těchto speciálních výrobků tak bude mít například i lidé z menších měst či vesnic, kde nabídka bezlaktózových potravin bývá zpravidla omezenější.