flickrlinkedin

Tesco plně promítne sníženou sazbu DPH do cen

- Od 1. ledna 2015 zlevní v obchodech Tesco tisíce knih a více než 100 položek kojenecké výživy -

Praha, 30. prosince 2014 – Knihy a kojenecká výživa zlevní v obchodech Tesco od 1. ledna o 5%. Cena se změní u produktů, které budou nově patřit do snížené desetiprocentní sazby DPH a Tesco plně promítne jejich sníženou sazbu DPH do konečné ceny. Při nákupu tak ušetří především rodiny s malými dětmi. Snížená 10% sazba DPH se od 1. ledna 2015 vztahuje např. na počáteční a pokračovací kojeneckou výživu a potraviny pro malé děti, dále pak na tištěné knihy a obrázkové knihy pro děti.

„Sníženou sazbu DPH plně promítneme do cen. Zákazníci tak u zboží, které přechází do snížené sazby DPH, zaplatí o 5 procent méně,“ říká Olin Novák, marketingový ředitel a dodává: „V našem sortimentu se snížení cen týká stovky produktů kojenecké výživy a tisíců knih. Nad rámec stanovený zákonem zlevníme o pět procent také dětské knížky s přibalenými hračkami, omalovánky, puzzle knížky nebo křížovky. Například kojeneckou výživu nakupuje v Česku přibližně 350 tisíc domácností, které tak nově mohou měsíčně ušetřit v závislosti na nakupovaném sortimentu až 300 Kč.

Zákazníci se o změnách cen dozvědí z letáku a z komunikace přímo v obchodech. V kategorii dětské výživy budou umístěny na regálech žluté cenovky, které umožní lepší orientaci zákazníků a budou uvádět přehledně přeškrtnutou starou cenu a cenu novou. U knih bude cena snížena přímo na pokladně.