flickrlinkedin

Tesco PLC zveřejňuje výsledky za uplynulý finanční rok

16.dubna 2014 - Tesco PLC dnes zveřejňuje výsledky skupiny za uplynulý finanční rok 2013/14. V České republice pokračovala společnost ve zlepšování nabídky pro zákazníky, která se odrazila ve výsledcích ke konci finančního roku.

V Česku společnost také rozvíjela služby v mnoha prodejních kanálech, například rozšířila prodej potravin online pro dalších více než milion zákazníků a zavedla služby virtuálního mobilního operátora Tesco Mobile. Zákazníci si nově mohou objednat potraviny online také prostřednictvím mobilní aplikace na chytrých telefonech.

"Pokračovali jsme ve zlepšování našich obchodů s ohledem na přání zákazníků a změnili jsme nabídku i vystavení zboží ve všech středně velkých hypermarketech a velké části našich supermarketů. I nadále investujeme do rozvoje multikanálového obchodu a služby zákazníkům jsme rozšířili o Tesco Mobile, který se těší u zákazníků velké oblibě. Nabídli jsme také přibližně šest set nových nebo inovovaných produktů prodávaných pod vlastní značkou, a na všechny produkty vlastní značky jsme poskytli novou službu 100% garance kvality. Všech čtrnáct tisíc kolegů pracovalo tak, aby byli naši zákazníci s nabízenými službami spokojeni.Společně jsme upevnili pozici předního prodejce v mnoha prodejních kanálech v České republice,“ komentoval uplynulý finanční rok David Morris, generální ředitel společnosti Tesco Česká republika. 

Multikanálový prodej

Pokračujeme v investicích do našich obchodů a v uplynulém finančním roce jsme upravili a zlepšili více než 70 prodejen různých velikostí. Ve více než pěti desítkách obchodů jsme výrazně zvětšili prostor věnovaný módní značce F&F. Změny zahrnují mimo jiné nové zkušební kabinky a celkově nový vzhled oddělení módy. Rozvíjeli jsme také možnosti nákupu přes internet, Tesco potraviny online, který jsme nově nabídli více než 1 milionu zákazníků a služba je nyní dostupná téměř každému druhému obyvateli v České republice. Zákazníci mají nyní možnost objednávat potraviny online také prostřednictvím aplikace na chytrých mobilních telefonech. V rámci multikanálového přístupu jsme letos představili také služby virtuálního mobilního operátora Tesco Mobile, a ke konci finančního roku jsme dosáhli milníku 100 000 zákazníků. Náš věrnostní program Clubcard odměňuje za pravidelné nakupování více než dva miliony zákazníků.

Kvalita potravin

V červnu jsme představili Garanci kvality na ovoce a zeleninu, tuto novou službu zákazníkům jsme později rozšířili také na všechny výrobky vlastní značky. V uplynulém roce jsme také uvedli na trh přibližně šest set nových nebo inovovaných produktů vlastní značky včetně nové řady mléčných výrobků a sortimentu pro děti Tesco Loves baby. V obchodech všech velikostí také upravujeme nabídku podle přání místních zákazníků a zlepšujeme kvalitu i vystavení ovoce a zeleniny, masa, uzenin a také pečiva. V těchto oblastech také rozšiřujeme spolupráci s lokálními dodavateli. Představili jsme kampaň „Tohle taky“ a zákazníci uvítali, že udržujeme nízké ceny u široké nabídky produktů.

Tesco jako zaměstnavatel v České republice

Tesco patří se čtrnácti tisíci zaměstnanci po celé České republice mezi největší soukromé zaměstnavatele v Česku. V rámci jejich rozvoje v uplynulém roce se více než dva tisíce zaměstnanců účastnilo vzdělávacích programů a dvě stě kolegů bylo povýšeno. Celkově naši zaměstnanci absolvovali téměř dvacet tisíc hodin školení.

Tesco jako dobrý soused

V uplynulém roce jsme spolupracovali s Federací potravinových bank a iniciovali jsme Národní potravinovou sbírku. V 35 našich obchodech darovali naši zákazníci více než 21 tun jídla. Vybrané množství jsme posléze navýšili o dalších 20 %. Ve spolupráci s Českou federací potravinových bank pomáháme potřebným a pravidelně darujeme neprodané trvanlivé potraviny z 50 našich hypermarketů.

Druhý ročník programu Extratřída, který učí děti pracovat pro místní komunity a zároveň je seznamuje se základy projektového řízení, přijal 70 návrhů projektů a vybral 50 z nich, které se uskutečnily za podpory Nadačního fondu Tesco.

Pozn.: Tisková zpráva Skupiny Tesco PLC je dostupná na webu: http://www.tescoplc.com/index.asp?pageid=17&newsid=954