flickrlinkedin

Tesco neprodlouží nájemní smlouvu obchodu Tesco Express v Karviné v ulici Borovského

Praha, 24. března 2015 - Společnost Tesco dnes oznámila, že neprodlouží nájemní smlouvu obchodu Tesco Express v Karviné v ulici Borovského. Ta vyprší v květnu a obchod bude z důvodů špatných ekonomických výsledků uzavřen k 10. květnu. Všech 12 zaměstnanců dostane nabídku pracovního uplatnění v jiných obchodech Tesco v blízkém okolí.

„O našem rozhodnutí jsme již informovali odborové organizace a všichni kolegové z obchodu již dostali pracovní nabídku do jiného z našich obchodů v okolí. Žádný ze dvanácti zaměstnanců tohoto obchodu nepřijde o práci díky široké síti našich obchodů v této oblasti,“ říká Jiří Mareček, manažer oddělení komunikace. 

Obchod má prodejní plochu necelých 300 metrů čtverečních a Tesco jej provozuje od roku 2010.  Dříve se jednalo o obchod prodejní sítě Koruna.

„Chápeme toto ekonomické rozhodnutí společnosti, je pro nás však zásadní prioritou skutečnost, že toto rozhodnutí neohrozí jediné pracovní místo zaměstnanců dané provozovny a jejich pracovní poměr tak bude pokračovat na provozovnách, které jsou v krátké vzdálenosti od současné prodejny," říká Milan Matušík, zástupce odborových organizací.

Tesco v Karviné i nadále zůstává, obyvatelé mohou nakoupit v hypermarketu na třídě 17. listopadu nebo v dalších menších formátech po městě.