flickrlinkedin

Tesco a zástupci odborových organizací se dohodli na nadstandardních podmínkách pro zaměstnance z ústeckého hypermarketu

Praha, 23. ledna 2015 – Vedení společnosti Tesco Stores ČR a zástupci odborových organizací při Tesco Stores ČR a.s. se dnes dohodli na nadstandardních podmínkách pro zaměstnance ústeckého hypermarketu. Tesco již dříve oznámilo, že těm zaměstnancům, kteří jsou ochotni a schopni dojíždět, nabídne jiné pozice v okolních obchodech. Kolegům, kteří nabídku nevyužijí, vyplatí nad zákonný rámec také mimořádné odstupné a proplatí jim dovolenou. Současně jim aktivně pomůže s hledáním novým pracovních příležitostí.

Chtěl bych poděkovat odborovým organizacím za konstruktivní dialog. Na prvním místě jsou pro nás naši kolegové, a proto jsme již dříve oznámili, že všem, kteří jsou ochotni dojíždět do okolních měst, nabízíme pracovní uplatnění v dalších našich obchodech. Ti, kteří opustí naši společnost, dostanou vyplaceno odstupné nad rámec stanovený zákonem včetně mimořádné odměny za odpracované roky,“ říká generální ředitel Tesco Stores ČR David Morris.

Co konkrétně odcházející zaměstnanci obdrží? V závislosti na počtu odpracovaných let jim bude navýšeno zákonné odstupné až o dvě měsíční mzdy. Za každý celý odpracovaný měsíc z výpovědní doby jim bude navíc vyplacena mimořádná odměna. Taktéž jim bude vyplacen věrnostní bonus, dovolená a umožněno vyčerpat rekondiční volno, které je benefitem vyplývajícím z kolektivní smlouvy.  

Všem odcházejícím zaměstnancům ústeckého hypermarketu společnost Tesco pomůže při hledání nového pracovního místa a nabídne jim také pomoc při tvorbě životopisů a průvodních dopisů, aktivní trénink na průběh pohovorů a speciální workshopy.

Důvodem pro uzavření hypermarketu v Ústí nad Labem je silné konkurenční prostředí v oblasti a nevýhodná poloha obchodu. Pro zákazníky bude obchod uzavřen ke dni 5. dubna 2015.

Tesco v Ústí nad Labem i nadále zůstává, obyvatelé mohou nakoupit v obchodech menšího formátu na Špitálském náměstí, nebo v Neštěmicích v Seifertově ulici. Nejbližší hypermarkety jsou pak v Děčíně, Mostě a Litvínově.