flickrlinkedin

Společné prohlášení Tesco Stores ČR a Odborových organizací

Praha, 14. ledna 2015 – Vedení společnosti Tesco Stores ČR a zástupci odborových organizací při Tesco Stores ČR a.s. se dnes dohodli, že budou nadále jednat ohledně podmínek pro kolegy v ústeckém hypermarketu, jehož uzavření bylo včera oznámeno. Obě strany se shodly, že jim záleží zejména na tom, aby zajistily odpovídající podmínky pro kolegy, kterých se uzavření hypermarketu v Ústí nad Labem dotkne. Proto vydávají společné prohlášení, nad rámec kterého se nebudou v průběhu jednání do médií dále vyjadřovat.

Vyjádření Odborových organizací 

„Naším cílem je především konstruktivní dialog k dané situaci, aby byly naše obavy vyvráceny, proto se vracíme k jednacímu stolu v dnes vytvořené pracovní skupině. Vítáme vstřícný krok zaměstnavatele, který s námi bude v této věci nadále jednat,“ říká Milan Matuštík, zástupce odborových organizací.

Vyjádření Tesco Stores ČR

„Děkujeme odborovým organizacím za vstřícnost a návrat k jednání. Již včera jsme řekli, že všem dotčeným ústeckým zaměstnancům s mobilitou nabízíme pracovní uplatnění v našich dalších velkých obchodech v okolních městech. Pro ostatní, kteří nabídku nevyužijí, máme připravené zákonné odstupné a plánovaný bonus navíc. O detailech jsme připraveni dále jednat,“ říká Jiří Mareček, manažer vnějších vztahů Tesco Stores ČR.