flickrlinkedin

Potravinová banka má novou dodávku díky finančnímu daru Tesca

- Potravinová banka v Praze získala novou dodávku na přepravu darovaných potravin pro lidi v nouzi. Společně na ní přispěly společnosti Tesco a Atoz Marketing Services. -

Velkého pomocníka dnes získala Potravinová banka Praha. Nová dodávka v hodnotě přes 600 000 korun usnadní pravidelný svoz darovaných potravin z Prahy a Středočeského kraje. Díky tomuto vozu budou moci svážet několik tun potravin týdně navíc a především rychleji a pohotověji reagovat na nabídky dárců. Auto bylo více než z poloviny hrazeno z příspěvku společnosti Tesco. Pomyslný klíč od vozu předal zástupcům pražské potravinové banky představitel společnosti Tesco pro Českou republiku Martin Beháň.

Tuny potravin potřebným navíc

Potravinová banka Praha, která oslaví v březnu 10. výročí otevření skladu v Praze - Hostivaři, dostala předčasný narozeninový dárek. Společnosti Tesco a Atoz Marketing Services jí darovaly novou dodávku na svoz potravin pro lidi v nouzi. Současný vozový park Potravinové banky v Praze byl zcela nevyhovující a pobočka musela využívat staré a nespolehlivé vozy, kvůli kterým nebyla často ani schopna reagovat na zvýšený zájem dárců potravin. Zvláště v posledních měsících v pražské potravinové bance zaregistrovali nárůst potravinových darů. Zároveň se rozrůstá i počet míst, kde potraviny vyzvedávají. „Počítáme, že díky nové dodávce budeme schopní svážet několik tun potravin týdně navíc a především pohotověji a rychleji zajistit odvoz potravin od dárců a dostat je ještě dřív na stůl klientů našich partnerských charit,”  vysvětluje Fabrice Martin-Plichta, ředitel České Federace potravinových bank.

Nový vůz bude svážet darované potraviny z Prahy a Středočeského kraje. V současnosti čítá seznam  téměř 100 organizací napojených na potravinovou banku, které svými potravinovými dary usnaďňují život více než 10 000 klientů. Nová dodávka bude sloužit především ke svozu darovaných potravin od hypermarketů a výrobců, ať už z potravinářského průmyslu, nebo z řad zemědělců, do skladu pražské potravinové banky. „Množství nabízených potravin nechceme odmítat, protože klientů stále přibývá a poptávka po potravinách ještě pořád převyšuje nabídku,” říká Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha.

Tečka za 3. Národní potravinovou sbírkou

Do pravidelné celoroční spolupráce s potravinovými bankami se zapojuje i společnost  Tesco. V současnosti daruje potravinové přebytky z více než šesti desítek hypermarketů a za dobu spolupráce darovalo téměř 70 tun potravin. „Tesco pravidelně navyšuje dar svých zákazníků z Národní potravinové sbírky o dvacet procent. Jsme rádi, že právě tyto finanční prostředky posloužily k nákupu užitkového vozu, který usnadní svoz potravin pro lidi v nouzi,” dodává Martin Beháň, představitel společnosti Tesco pro Českou republiku.

Českou federaci potravinových bank už několik let podporuje i společnost Atoz Marketing Services, která se společně s Tesco podílela na nákupu vozu. „V roce 2015 věnujeme na činnost této charitativní organizace tisíc korun za každý přihlášený výrobek do marketingového programu na podporu novinek, který oceňuje inovace na českém trhu rychloobrátkového zboží,“ uzavírá Lukáš Matějka, projektový manažer programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka ze společnosti Atoz Marketing Services.

Boj proti plýtvání potravinami

Prevence plýtvání potravinami je jednou z klíčových oblastí, na kterou se Tesco v rámci své společenské odpovědnosti zaměřuje nejen celosvětově, ale i v České republice. Na globální úrovni se společnost aktivně zapojila do Programu OSN pro životní prostředí, účastní se kampaní Think.Eat.Save a je součástí projektu European Fusions. V České republice kromě spoluorganizace Národní potravinové sbírky Tesco spolupracuje s Českou Federací potravinových bank a aktivně se snaží předcházet vzniku potravinového odpadu. V letošním roce se Tesco již podruhé stalo generálním partnerem a spoluorganizátorem konference FOOD WASTE 2015 zaměřené na boj proti plýtvání potravinami. Zde také Tesco deklarovalo svůj cíl napříč byznysem ve střední Evropě, že nebudou vyhozeny žádné potraviny, které mohou být zkonzumované. Veškeré potravinové přebytky Tesco daruje potravinovým bankám a charitativním organizacím, aby pomáhaly lidem v nouzi.