flickrlinkedin

„Pomáháme s Vámi“: Hlasování o nejlepších regionálních projektech příspěvkových a neziskových organizací je v plném proudu!

- Až do neděle 28. června rozhodují zákazníci obchodů Tesco o 90 nejlepších dobročinných projektech. Ty získají finanční příspěvek na realizaci ve výši 50 tisíc korun. Dalších 50 tisíc Kč pak získá vítěz hlasování na Facebooku, které startuje již v pondělí. -

Praha, 18. června 2015 – Hlasování o nejlepších dobročinných projektech v programu „Pomáháme s Vámi“ se nachýlilo do své druhé poloviny. Cílem tohoto unikátního celorepublikového programu společnosti Tesco je podpořit lokální neziskové a příspěvkové organizace, kterým finanční odměna pomůže zrealizovat nominovaný projekt. Vítěz v každém z celkem 90 regionů získá prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 50 tisíc korun. Hlasování odstartovalo 1. června a hned od prvního dne se dočkalo pozornosti. „Už při spuštění jsme věřili, že program Pomáháme s Vámi, který má za cíl podpořit projekty místních příspěvkových a neziskových organizací z nejbližšího okolí, naši zákazníci ocení. Velký zájem, který hned od začátku hlasování projevili, nás ale opravdu moc příjemně překvapil a máme z něj velkou radost,” říká Martina Šilhánová, manažerka společenské odpovědnosti Tesco. Hlasování ve všech prodejnách Tesco v ČR probíhá až do 28. června.

Hlasovat mohou zákazníci i zaměstnanci

V období do poslední červnové neděle dostanou zákazníci obchodů Tesco za nákup nad 200 korun speciální žeton, který pak na označeném místě za pokladní zónou mohou vhodit do hlasovacího zařízení svému favoritovi. Do programu „Pomáháme s Vámi” jsou aktivně zapojení jak zákazníci, tak všichni zaměstnanci společnosti Tesco v České republice. „Tesco podporuje dobré nápady v regionech, a o to víc nás těší, že o nejlepších projektech rozhodují společně kolegové a samotní zákazníci našich obchodů,“ dodává Martina Šilhánová.

91. region na Facebooku „Pomáháme s Vámi“

Tesco navíc v pondělí 22. června spustí speciální hlasování také na facebookové stránce „Pomáháme s Vámi“, které potrvá týden. „Rozhodli jsme se do hlasování zapojit také naše fanoušky na Facebooku a vytvořili pro ně proto 91. region, kterým je právě tato sociální síť,“ říká Martina Šilhánová a upřesňuje: Na Facebooku Pomáháme s Vámi může internetová veřejnost vybírat ze všech 252 projektů a hlasovat pomocí lajků. Nejoblíbenější projekt pak opět podpoříme odměnou 50 tisíc korun na realizaci.“ Výsledky soutěže na Facebooku jsou zcela nezávislé na hlasování v obchodech. Jeden z projektů tak díky programu „Pomáháme s Vámi“ může získat celkově 100 000 Kč.

Nadační fond Tesco rozdělí v regionech 4 500 000 Kč

Unikátní charitativní program představila společnost Tesco v březnu letošního roku. Místní neziskové a příspěvkové organizace přihlásily v první fázi na 400 svých projektů. Nejvíce se jich sešlo v metropolích - Praze, Brně a Ostravě. Velký zájem ale zaznamenal také celý Moravskoslezský kraj nebo severní Čechy. „Přihlášené projekty nás moc potěšily svou rozmanitostí. Zaměřily se jak na znevýhodněné skupiny dětí, rodin či seniorů, tak na rodinná a mateřská centra nebo volnočasové aktivity mládeže,” upřesňuje Martina Šilhánová. Fórum dárců, odborný garant soutěže, následně všechny nominace prověřil z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti i udržitelnosti a vybral do finálního hlasování 252 projektů. Nejlepší projekty v každém z 90 regionů, tedy ty, které v dané oblasti získají od zákazníků nejvíce hlasů, získají odměnu 50 tisíc korun na realizaci. Celkově tak Nadační fond Tesco rozdělí v regionech 4,5 milionu korun.

Více informací o programu naleznete na webu pomahame.itesco.cz a facebookové stránce „Pomáháme s Vámi”.