flickrlinkedin

Nový charitativní program společnosti Tesco „Pomáháme s Vámi“ přilákal na 400 projektů

– Program „Pomáháme s Vámi“ rozdělí v regionech 4 500 000 Kč. Do boje o díl z této částky se přihlásilo více než 400 projektů místních neziskových a příspěvkových organizací. O těch nejlepších v celkem 90 regionech rozhodnou zákazníci Tesco pomocí hlasování přímo na prodejnách. –

Praha, 13. května 2015 – První fáze unikátního celorepublikového programu „Pomáháme s Vámi“ společnosti Tesco byla úspěšně ukončena. Na webu pomahame.itesco.cz přihlásily místní neziskové a příspěvkové organizace na 400 svých projektů. Zaměřují se především na znevýhodněné skupiny dětí, rodin nebo seniorů, týkají se však také rodinných a mateřských center nebo volnočasových aktivit mládeže. Nejvíce projektů organizace zaregistrovaly v metropolích - Praze, Brně a Ostravě. Velký zájem zaznamenal celý Moravskoslezský kraj.

Unikátní charitativní program, jehož cílem je podpora lokálních neziskových a příspěvkových organizací, spustila společnost Tesco na konci března. V průběhu následujících několika týdnů měly jednotlivé subjekty šanci přihlásit své projekty a získat tak šanci postoupit do finále, ve kterém Tesco prostřednictvím svého Nadačního fondu rozdělí částku 4 500 000 Kč. První fáze byla oficiálně ukončena v neděli 19. dubna. Aktuálně probíhá za účasti odborného garanta, Fóra dárců, vyhodnocení přihlášených projektů. „Během pěti týdnů od vyhlášení projektu se nám sešlo na čtyři stovky přihlášek z celé České republiky. Nejvíce jich, dle očekávání, registrujeme z hlavního města, Brna a Ostravy, nicméně velké množství jich dorazilo například také z Mladé Boleslavi, Liberce nebo Moravskoslezského kraje, hodnotí Martina Šilhánová, manažerka společenské odpovědnosti Tesco a dodává: „Projekty nyní vyhodnocujeme a připravujeme se na druhou fázi, ve které už budou o výsledcích rozhodovat naši zákazníci.“

O 90 vítězích rozhodnou zákazníci

Program „Pomáháme s Vámi“ zapojí do hlasování, které odstartuje na přelomu května a června a potrvá měsíc, zákazníky obchodů Tesco po celé České republice. V tomto období dostanou zákazníci za každý nákup nad 200 korun žetony, které pak na označeném místě za pokladní zónou vhodí do hlasovacího zařízení. Zaměstnanci společnosti Tesco se pak do programu mohou podobným způsobem zapojit také. Průběžné výsledky ve všech 90 regionech budou každý týden aktualizované na webových stránkách pomahame.itesco.cz.

Společně pro dobrou věc

Kromě toho, že program podporuje místní a regionální neziskové a příspěvkové organizace po celé republice, je unikátní především v tom, že do projektu jsou aktivně zapojení jak zákazníci, tak všichni zaměstnanci společnosti Tesco v České republice. Nejlepší projekt, tedy ten, který v daném regionu po skončení hlasování obdrží nejvíce hlasů - žetonů, získá finanční podporu na realizaci ve výši 50 000 Kč.