flickrlinkedin

Nejlepší prodejny v Česku: v soutěži uspělo 5 obchodů Tesco

Diamantová liga kvality i v letošním roce hodnotila nejlepší maloobchodní prodejny. Celkem bylo oceněno 36 prodejen.

 

Praha, 25. leden 2018 – Ve druhém ročníku soutěže Diamantová liga kvality uspělo všech pět nominovaných prodejen Tesco. Nyní se mohou pyšnit prestižním oceněním, které je zařazuje do klubu nejlepších obchodů v Česku. Jednalo se o obchody všech různých formátů od malých Expresů přes větší supermarkety až po velké hypermarkety.

Všechny nominované prodejny byly důkladně hodnoceny na základě celé řady parametrů, ať už šlo o legislativní pravidla, hygienické podmínky nebo kulturu prodeje. Hodnocení probíhalo například na základě nezávislého auditu nebo prostřednictvím fiktivních zákazníků. Ti hodnotili zejména celkový vzhled obchodu i jeho jednotlivých úseků, kvalitu zboží a úroveň služeb.

Ocenění Diamantové ligy kvality získaly tyto prodejny Tesco:

  • HM Tesco Praha Zličín (tento obchod získal ještě zvláštní cenu prezidentky Svazu obchodu a cestovního ruchu Marty Novákové)
  • EX Tesco Praha 6 – Hradčanská
  • HM Tesco Český Těšín
  • HM Tesco Kolín
  • SM Tesco Milovice

„Moc kolegům blahopřeji k tomuto krásnému ocenění. Velmi si vážím práce všech našich kolegů na obchodech, toto ocenění je důkazem jejich nasazení a skvělého zákaznického servisu,“ říká Martin Kuruc, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

Diamantová liga kvality je společný projekt Svazu obchodu a cestovního ruchu a Ministerstva průmyslu, který byl zařazen do Programu Česká kvalita, podporovaného vládou České republiky. Účel soutěžení a následného slavnostního oceňování maloobchodních prodejen na národní úrovni, včetně významných osobností pracujících v oblasti obchodu a cestovního ruchu, je šíření dobrého jména českého maloobchodu a obecně pozitivního vnímání prodejců působících na území ČR.