flickrlinkedin

Martin Kuruc je novým provozním ředitelem

10. listopadu 2014 – Novým provozním ředitelem ve společnosti Tesco Stores ČR se stal Martin Kuruc (41). Pro Tesco začal pracovat na Slovensku v Bratislavě v roce 2000 jako obchodní manažer a postupně zastával řadu rolí v obchodech a odděleních podpory provozu. Důležitou roli hrál také v rámci podpory integrace Carrefouru do českého byznysu. Později převzal pozici formátového ředitele pro malé formáty na Slovensku a oblastního ředitele pro hypermarkety, následně začal působit jako ředitel Supply Chain a distribuce na Slovensku. Ve funkci nahradil Roberta Pitta, který se rozhodl pro návrat do rodného Irska, kde nastoupil na pozici generálního ředitele vydavatelství Independent News & Media Plc.

„Navzdory nasycenosti českého retailového trhu má Tesco obrovskou šanci na úspěch se svojí koncepcí multikanálového prodeje, která je v tomto prostoru jedinečná. Pro mě je velkou ctí a zároveň výzvou vést provozní tým s více než 10 tisíci kolegy v období, kdy se musíme ještě lépe než v minulosti naučit komunikovat se zákazníky, poslouchat je a přizpůsobit jim naši nabídku a servis,“ říká Martin Kuruc.

Martin Kuruc vystudoval zahraniční obchod na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Je ženatý a mezi jeho zájmy patří běh, lyžování a cestování.