flickrlinkedin

Křivá zelenina bude dostupná v dalších 11 obchodech Tesco

 ‒ Po úspěšném pilotním projektu “Perfectly Imperfect” bude ovoce a zelenina netradičních tvarů dostupné ve 23 Tesco prodejnách za zvýhodněnou cenu.-

Praha, 20. dubna 2017 –  Prodej nestandardního ovoce a zeleniny je důležitým nástrojem, jak pomoci omezit plýtvání potravin. Tesco na tomto poli zaznamenává úspěch svým pilotní projektem „Perfectly Imperfect”, se kterým úspěšně oslovilo zákazníky. Od poloviny dubna  tak rozšiřuje počet prodejen v České republice, kde budou v nabídce dokonale nedokonalá jablka, mrkve, řepy a brambory. Jen 3  měsíce od svého spuštění se počet obchodů navýšil z 12 na 23.  Díky tomu, že se produkty s logem Perfectly Imperfect staly u zákazníků tak oblíbené, daří se Tescu o to úspěšněji bojovat proti plýtvání potravin.

Projekt umožnil neperfektní zeleninu zařadit do běžného prodeje. Ovoce a zelenina ve výborné kvalitě se totiž často vyhazuje z důvodu nesplnění požadovnacých kritérií na váhu, tvar či velikost. Tyto produkty jsou však společností Tesco od dodavatelů přijímány a nabízeny se slevou kolem 20 procent. Nabídka se bude měnit v závislosti na sezonnosti.

„Nesmírně nás těší, že na pilotní projekt máme velmi pozitivní hlasy od našich zákazníků. I z toho důvodu rozšiřujeme počet obchodů, kde bude ovoce a zelenina nestandardních tvarů a velikostí k dostání,” uvádí Patrik Dojčinovič, komerční ředitel společnosti Tesco pro čerstvé potraviny

Největším dodavatelem dokonale nedokonalé zeleniny je Odbytové družstvo Polabí: „V OD Polabí s oblibou říkáme, že je to zelenina s příběhem. Třeba taková pokroucená mrkev svůj netradiční tvar získá díky tomu, že roste kolem nějaké překážky, např. kamene či kořene, kterou musí překonat. I když není rovná, je stejně kvalitní jako ta standardní. Byla by proto velká škoda, pokud by naprosto zdravá zelenina končila v kompostárnách nebo se s ní zacházelo jako s odpadem,” doplňuje Petr Štefko, obchodní ředitel OD Polabí.  

Zákazníci si mohou „Perfectly Imperfect” ovoce a zeleninou koupit v těchto 23 obchodech Tesco:  

Nově: Praha Nový Smíchov, Praha Letňany, Praha Skalka, OD Národní Praha, Praha Zličín, OD Brno, Brno Královo Pole,  Brno Bohunice, Kladno,  Liberec Forum, Plzeň.

Doposud: Brno Heršpice, Praha Eden, Ostrava, Frýdek Místek, Děčín, Mělník, Havířov, Karlovy Vary, Rychnov nad Kněžnou, Sokolov, Vysoké Mýto, Český Krumlov.

Více infromací o projektu “Perfectly Imperfect” se dozvíte na stránkách: http://itesco.cz/perfectly-imperfect/