flickrlinkedin

I letos můžete pořídit vánoční stromky před obchody Tesco

- Od začátku prosince si budou moci zákazníci před obchody Tesco vybírat vánoční stromky klasické nebo tzv. kontejnerové, jmelí, ozdobné klestí nebo stojánky.-

 

Praha, 30. listopadu 2016 – Počínaje prvním adventním týdnem jsou před vybranými obchody Tesco napříč Českou republikou prodejní místa s vánočními stromky a doplňkovým zbožím. V nabídce nechybí oblíbená jedle kavkazská, smrk pichlavý i ztepilý, borovice černá. Čím dál populárnější jsou stromky v květináčích neboli kontejnerové stromky, i ty zákazníci před obchody Tesco najdou. Samozřejmostí jsou ozdobné klestí, jmelí nebo stojánky.

 

Již řadu let je nejprodávanějším druhem vánočních stromků v Česku jedle kavkazská. „Téměř polovina všech zákazníků vyhledává právě tento druh stromu. Na druhém místě v oblíbenosti pak je smrk pichlavý, ten volí zhruba třetina kupujících,“ uvádí Václav Koukolíček, tiskový mluvčí společnosti Tesco (a dodává: „Většinu stromků máme od českých dodavatelů. Pouze necelá třetina je pak z dovozu, především z Dánska.“

 

Ceny stejné jako loni

Ceny stromků zůstávají na stejné úrovni jako v loňském roce, liší se podle regionů a kvality každého stromku. Standardní vánoční stromek seženete v cenovém rozpětí od 300 do 850 Kč. „U standardní kvality v nejprodávanějších kategoriích 150 – 200 cm předpokládáme tyto ceny: jedle kavkazská (550 – 850 Kč), smrk pichlavý neboli stříbrňák (400 – 600 Kč), smrk ztepilý (300 – 400 Kč) a borovice černá (400 – 500 Kč). V nabídce budou také stromy o výšce přesahující 2 metry při zachování té nejlepší kvality,“ doplňuje Václav Koukolíček. 

 

 

Prodeje stromků a doplňkového sortimentu bude probíhat na 67 prodejních místech před obchody Tesco po celé České republice, a to denně od 9:00 do 21:00, až do Štědrého dne. Českými dodavateli stromků jsou BAOBAB – péče o zeleň s.r.o., LEVAN CZ s.r.o. a Pavel Ondráček.

 

 

Seznam prodejních míst:

Boskovice

Přerov - Kojetínská (Kazeto)

Mariánské Lázně

Brno OD

Rychnov nad Kněžnou

Mladá Boleslav (EXTRA)

Břeclav

Šternberk

Most

Český Krumlov

Tábor

Ostrov na Ohří

Dvůr Králové nad Labem

Uherské Hradiště

Praha - Skalka (EXTRA)

Holešov

Uherský Brod

Říčany

Hradec Králové - Rašínova třída

Uničov

Sokolov

Chrudim - Pistovy

Vyškov

Sušice

Ivančice

Česká Třebová

Tachov

Jaroměř

České Budějovice

Vlašim

Jičín

Trutnov¨(EXTRA)

Žatec

Jihlava

Ústí nad Orlicí

Příbram

Kolín

Vysoké Mýto

Rakovník

Kroměříž

Brandýs nad Labem

Frýdek Místek - Příborská

Mělník - Vodárenská

Čelákovice

Havířov

Mohelnice

Děčín

Karviná - Ráj

Nový Jičín

Hostivice

Opava

Písek

Cheb

Ostrava 1 - Třebovice

Plzeň - Rokycanská (EXTRA)

Karlovy Vary - Dvory

Ostrava 2 - Hrabová (EXTRA)

Plzeň OD

Kladno - Kročehlavy

Valašské Meziříčí

Poděbrady

Klatovy

Třinec

Prostějov

Kralupy nad Vltavou

Přelouč

Litvínov