flickrlinkedin

Hospodaření Tesco PLC za uplynulý finanční rok

Praha, 22. dubna 2015 – Tesco PLC dnes zveřejňuje výsledky skupiny za uplynulý finanční rok 2014/15. V České republice pokračovala společnost ve zlepšování nabídky pro zákazníky, která se odrazila ve výsledcích v průběhu celého finančního roku a nárůstu tržeb ve všech čtvrtletích roku.

„Uplynulý rok byl na maloobchodních trzích ve Střední  Evropě plný výzev a zároveň nám ukázal, čeho můžeme dosáhnout, pokud se skutečně řídíme přáním zákazníků. V České republice jsme zaznamenali nárůst prodejů v průběhu celého roku a ke zlepšení došlo také v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Moje poděkování patří všem našim kolegům, kteří ukázali velké odhodlání a dělají správné věci pro naše zákazníky.

I když jsme byli svědky povzbudivého zlepšení, jako je meziroční nárůst prodejů v celém regionu, naše ziskovost je i nadále pod tlakem. Abychom mohli i nadále zvyšovat konkurenceschopnost a  udržitelnost našeho podnikání, rozhodli jsme se vytvořit pro všechny naše Evropské trhy, tedy Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko, jednotný řídící tým. To nám umožní zajistit, aby naše podnikání bylo konkurenceschopnější a abychom zjednodušili způsob práce a získané prostředky využili k investicím pro naše zákazníky. Díky těmto změnám budeme moci lépe sdílet zkušenosti z trhů všech čtyř zemí a zajistí nám udržitelnější budoucnost ve Střední Evropě,“ komentoval uplynulý finanční rok David Morris, generální ředitel Tesco Europe.

Martin Beháň, Provozní ředitel pro malé formáty a představitel pro Českou republiku k výsledkům dodává „Jsem velmi hrdý na úsilí kolegů, které přispělo k meziročnímu nárůstu prodejů. Nadále se chceme zaměřovat především na naše zákazníky a neustále zlepšovat produkty a služby, které jim nabízíme. Díky možnosti sdílet odborné znalosti z celého regionu v rámci jednoho řídícího týmu ve Střední Evropě odstraníme duplicity a dokážeme tak uvolnit potřebné zdroje, které chceme investovat zpět do zlepšování služeb pro naše zákazníky zde v České republice.“

Finanční ukazatele

*LFL - Meziroční nárůst tržeb na srovnatelné bázi

** Evropa – údaje zahrnují trhy v ČR, Maďarsku, Polsku, Slovensku, Irsku a Turecku.

Před několika týdny oznámila společnost Tesco ve Střední Evropě změnu způsobu řízení. Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko mají nyní jednotné vedení. Cílem změn je zjednodušit a posílit podnikání společnosti Tesco v Evropě a lépe se soustředit se na lokální potřeby zákazníků v jednotlivých zemích a regionech.  Tesco zůstává v jednotlivých zemích i v Česku jako podnikatelský subjekt, velký zaměstnavatel, obchodní partner desítek českých firem, a také jako plátce daní a odvodů do státní pokladny. Tesco bude i nadále vynakládat finanční prostředky na podporu neziskových organizací a projektů stejně tak bude podporovat i lokální dodavatele.

Hlavní události uplynulého roku

  • Pokračovali jsme v modernizaci našich obchodů a vylepšování služeb pro zákazníky. V Letňanech jsme představili zcela nový koncept hypermarketu, který reaguje na měnící se zvyklosti zákazníků a nabízí místo pro pohodlné a moderní nakupování. Letňany tak nyní na základě zkušeností z celého světa přinášejí zákazníkům v České republice nejnovější pohled na maloobchodní prodej.
  • Upravili jsme a vylepšili oddělení s čerstvými potravinami ve třech desítkách obchodů různých velikostí a inovovali jsme sortiment našich oblíbených značek Tesco Value a Tesco Finest.
  • Rozšířili jsme službu Potraviny on-line na Liberecko, Plzeňsko, Břeclavsko a Hodonínsko, takže je nyní dostupná téměř čtyřem milionům Čechů v celkem sedmi krajích.
  • Společně s našimi zákazníky jsme při druhém ročníku Národní potravinové sbírky vybrali 72 tun potravin, které jsme navýšili o dalších 20 procent a darovali potřebným. Ve třetím ročníku programu Extra třída jsme spolupracovali s 55 školami, rozdělili téměř milion korun a 1850 žákům tak pomohli realizovat jejich projekty, které umožnily zlepšit život v jejich komunitě. Prostřednictvím konceptu lokální charity naše obchody rozdělily částku 2,2 milionů korun a podpořily tak 200 místních dobročinných projektů.