flickrlinkedin

Hlasujte pro vaše oblíbené projekty v obchodech Tesco

- Unikátní program společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ zahájil hlasovací fázi. O vítězných projektech rozhodnou zákazníci.-

Praha, 9. března 2017 – Zákazníci Tesco mohou až do 4. dubna hlasovat pro své oblíbené projekty ze svého okolí. Vítězné projekty pak získají finanční příspěvek na jejich realizaci. O přízeň zákazníků se v 90 regionech ČR uchází ve finálovém kole 270 projektů. Každý region tak bude mít svého vítěze. Společnost Tesco rozdělí celkem 2 700 000 korun.

Podpora lokálních komunit má pro společnost Tesco velký význam. Je to i důvod proč se po loňském úspěchu programu „Vy rozhoduje, my pomáháme“ rozhodla pokračovat. Cílem programu je právě podpora místních neziskových a příspěvkových organizací, které mají pozitivní vliv na život obyvatel v okolí. „Za každý nákup v obchodech Tesco obdrží zákazníci hlasovací žeton, kterým pak mohou podpořit vybraný projekt ve svém okolí. Nejčastěji se projekty zaměřují na znevýhodněné skupiny dětí, rodin nebo seniorů, volnočasové aktivity mládeže, zvelebování parků a zahrad, organizace výletů a kulturně edukativních činností,“ vysvětluje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

Všechny projekty posuzovala komise složená ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřili všechny nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.

Celkem tak do finálního hlasování postoupilo 270 projektů, tedy vždy tři pro každý z 90 regionů po celé republice. Stejně jako v loňském roce je rozhodnutí v rukou Tesco zákazníků. Mohou hlasovat pro projekt, který chtějí, aby se uskutečnil v jejich místních komunitách nebo pro projekty z jejich okolí. Vítězné projekty získají stejně jako v předchozích letech 30 000 Kč na realizaci. Na obchodech jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Až do 4. dubna získají zákazníci za každý nákup hlasovací žeton, kterým pak mohou podpořit vybraný projekt neziskové organizace v jejich okolí. Vítězné projekty budou oznámeny v týdnu od 17. dubna.

Více informací a postup jak se do programu přihlásit najdete na pomahame.itesco.cz