flickrlinkedin

Hitem letošního léta je meloun Fashion&Go

- Na prodejních pultech Tesco se právě objevily melouny v praktické síťové tašce.-

26. června 2014 – Jsou sladké a šťavnaté. Přesto se řadí do sortimentu zeleniny. Sezona melounů, plodů původem ze subtropické Afriky, právě začala. U českých zákazníků jsou čím dál oblíbenější bezpeckové druhy, které mají většinou vyšší obsah cukru. Koupit si ale celý meloun a následně jej pohodlně odnést domů bývá neřešitelný problém. Právě proto se na prodejních pultech objevují melouny Fashion&Go, které si každý zákazník odnese v praktické síťované tašce. Jejich cena se v obchodech Tesco pohybuje mezi 26 – 35 Kč za kilogram.

„Hlavní sezona prodeje melounů začíná již koncem května a trvá většinou až do září. V naší nabídce máme osm druhů melounů, mezi ty nejoblíbenější patří melouny vodní. Těch v sezoně prodáme kolem jedné tuny,“uvádí Stanislava Mele, manažerka nákupu kategorie ovoce a zelenina společnosti Tesco. Pro všechny ty, kteří při nákupu melounů řeší nepraktičnost přepravy tohoto plodu, je určena letošní novinka: melouny Fashion&Go.„Ve spojení se značkou Tesco Finest jsme připravili speciální edici melounů zabalených v síťových taškách. Jejich nákup a následný odnos domů je tím velmi usnadněn. Mezi zákazníky jsme zatím zaznamenali jen pozitivní odezvu,“ dodala Stanislava Mele.

V síťových taškách se v prodeji objevují i melouny vodní – žluté. Letos jsou v Tesco k dostání za cenu kolem 30 Kč za kilogram, v promoci se cena bude pohybovat okolo 20 Kč a méně v závislosti na aktuální sezoně a dostupnosti.

Co jste (ne)věděli o melounechMeloun nejen skvěle osvěží a uhasí žízeň, ale je také zdravý. Má protizánětlivé účinky, snižuje projevy astma, osteoporózy a bolestivé artritidy. Snižuje také riziko vzniku rakoviny tlustého střeva.Neobsahuje žádný cholesterol ani tuky. Naopak je bohatým zdrojem draslíku, vitaminu A a C. Je tak ideální jako letní svačinka pro všechny věkové kategorie. Díky vysokému procentu obsahu antioxidantů, speciálně pak karotenoidů, pomáhá udržovat zdravou kůži, sliznice, prostatu, ženské reprodukční orgány, srdce, cévy, oči a celkově podporuje imunitu.Jedlý je celý meloun, včetně slupky i semínek. V některých zemích jsou dokonce melounová semínka podávána ke kávě nebo k čaji. Na světě se vyskytuje přes 1 200 druhů melounů, pěstován je ve více než 96 zemích po celém světě.Pokud budete v Japonsku nebo Číně pozváni k někomu domů na večeři, nezapomeňte s sebou vzít právě meloun, který předáte hostitelovi. Jedná se o starý zvyk, který se dodržuje po staletí.Rekord v největším vypěstovaném melounu drží jistý Američan ze státu Tennessee. Na počátku 90. let vypěstoval meloun o neuvěřitelné hmotnosti 108 kilogramů.