flickrlinkedin

Druhý svátek vánoční odstartoval slevy zboží až 75 procent

- Zvýhodněné ceny se vztahují na tisíce položek, nejvýraznější jsou
u sortimentu hraček a domácích potřeb. -

Praha, 25. prosince 2014 – Tradiční povánoční slevy v obchodech Tesco začínají 26. prosince, zákazníci tak mají možnost využít nabídky zvýhodněných cen u nejrůznějšího sortimentu. Nejvyšší slevy, až sedmdesát pět procent, se týkají sortimentu hraček a domácích potřeb, za poloviční ceny ale mohou zákazníci nakupovat také kosmetiku a například oblečení. Podle prosincového průzkumu* společnosti Tesco čeká s velkými nákupy na povánoční slevy více než třetina respondentů, zejména pak mladých žen ve věku do 26 let.

Slevy budou pokračovat ještě v lednu

U vybraného zboží začaly slevy již před vánočními svátky, u velké většiny ale startují právě
na sv. Štěpána.  „Postupně budeme do slev zařazovat nové položky, takže nabídka bude pro zákazníky atraktivní také v měsíci lednu,” uvádí Jiří Mareček, manažer firemních vztahů společnosti Tesco.

Povánoční nákupy podle svých představ

Slevy, které do obchodů každoročně přicházejí společně s koncem roku, ocení především ti zákazníci, kteří pod vánočním stromečkem našli obálku s penězi nebo dárkovou poukázku. Takový finanční dar podle průzkumu Tesco každoročně obdrží více než dvacet procent dotazovaných. Jeho hodnota se zpravidla pohybuje v rozmezí od pětiset do dvou a půl tisíc korun. Častěji jej svým blízkým věnují muži, kteří tak dávají obdarovanému prostor k výběru dárku podle jeho přání. Peníze a dárkové poukazy si dle průzkumu Tesco pod vánočním stromečkem rozbalí více než polovina respondentů ve věku 18 – 26 let, sami je však svým blízkým nikdy nedávají.

Výměna nevhodných dárků

Povánoční období lidé každoročně využívají i k výměně či vrácení nevhodně zvolených vánočních dárků. „Zákazníci mají možnost při dodržení stanovených podmínek zboží vrátit či vyměnit,
a to v kterémkoliv obchodě Tesco v České republice, kde je daný sortiment v prodeji,“
dodává Mareček. Mezi základní podmínky patří, aby zboží bylo nenošené, nepoškozené a v původním obalu. U oblečení a obuvi musí mít zboží visačku, která je jeho součástí.  Zákazník by si také měl uschovat nákupní doklad popř. záruční list, pokud byl součástí výrobku.

* Průzkum společnosti Perfect Crowd se uskutečnil ve dnech 2. 12.  2014 - 4. 12. 2014 v uzavřené komunitě Inspirujeme.net a na vlastním online panelu agentury Perfect Crowd na reprezentativním vzorku účastníků podle pohlaví, věku (18+), vzdělání a regionu. Průzkumu se zúčastnilo 300 respondentů.