flickrlinkedin

Do Národní potravinové sbírky se zapojí 109 obchodů Tesco

- Už tuto sobotu 11. listopadu bude po celé České republice probíhat 5. ročník Národní potravinové sbírky. Od 8:00 do 20:00 mohou lidé darovat trvanlivé potraviny, kojenecké výživy nebo prostředky osobní hygieny.  Tesco následně navýší dar svých zákazníků o 20 % v hotovosti.

 

Praha, 8. listopadu 2017 – Rýže, čočka, olej, dětské pleny nebo sprchový gel, to jsou jen některé produkty, které mohou lidé darovat v rámci Národní potravinové sbírky.  Jedním z iniciátorů této sbírky je i společnost Tesco, která se i letos do potravinové sbírky hrdě zapojí.  Zákazníci tak budou moci ve 109 obchodech Tesco po celé republice v sobotu 11. Listopadu od 8:00 do 20:00 koupit zmíněné výrobky, které budou prostřednictvím České federace potravinových bank rozděleny lidem v nouzi.

Národní potravinová sbírka dává již tradičně možnost každému, kdo může a chce, pomoci potřebným. A to buď v roli dobrovolníků, nebo jako dárce potravin. Ač si to mnozí z nás neuvědomují, tak hlad a chudoba představují i v naší společnosti zásadní problém - podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí.

Tesco dar navýší o dalších 20 %

Všechny potraviny, které se během sobotní sbírky vyberou, půjdou do charitativních organizací, které poskytují pomoc zejména matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů a seniorům. Tesco celkový dar svých zákazníků navýší o dalších 20 % v hotovosti. Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnostArmády spásy,  NADĚJÍČeské federace potravinových bank a Charity Česká republika

Zakoupené potraviny zákazníci předají dobrovolníkům, kteří budou přímo v obchodech za pokladnami a budou mít modré zástěry s logem sbírky. Ti převezmou darované potraviny, roztřídí je a ještě večer 11. listopadu budou všechny dary převezeny do potravinových skladů České federace potravinových bank. Odtud již potraviny putují k jednotlivým charitativním organizacím a přes ně k potřebným. Důležité je, že cesta potravin je velmi krátká. Darované potraviny zůstávají v pobočce potravinové banky v tom kraji, kde byly darovány. Proto darováním pomáhají dárci především ve svém blízkém okolí.

Povědomí o sbírce a samotný zájem zákazníků rok od roku roste. „V loňském roce se jen na našich obchodech podařilo díky štědrosti našich zákazníků nasbírat více než 110 tun potravin. Tesco pak jejich dar navýšilo o téměř 600 000 korun a stejně tak tomu bude i letos,“ potvrzuje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco. Podle aktuálního průzkumu Byznysu pro společnost a agentury Ipsos tři čtvrtiny dotázaných Čechů znají projekt sbírky a rychle roste počet těch, kteří se do něj aktivně zapojují. Letos nejčastěji plánují darovat potraviny v hodnotě od 100 do 249 korun.