flickrlinkedin

Do darování potravin potřebným se nově zapojilo dalších 30 obchodů Tesco

- Celkem 106 obchodů Tesco je zapojeno do pravidelné spolupráce s potravinovými bankami, prostřednictvím nichž daruje neprodané potraviny lidem v nouzi. –

 

 Darování potravin a celkově omezení plýtvání jídlem, jsou jedny z hlavních priorit společnosti Tesco. Nově se do něj zapojilo dalších 22 hypermarketů Tesco a 8 menších obchodů. Dnes je tedy celkem 106 obchodů společnosti zapojeno do pravidelného darování potravin lidem v nouzi prostřednictvím potravinových bank. Do roku 2020 by pak Tesco chtělo zapojit do spolupráce s potravinovými bankami všechny své obchody v Česku.

 

Díky dlouhodobé spolupráci Tesca s potravinovými bankami v Česku se daří darovat lidem v nouzi stále větší množství potravin. Pro společnost je klíčovým partnerem Česká federace potravinových bank. Ta sdružuje 14 regionálních potravinových bank, které následně spolupracují s dalšími organizacemi, které mají také možnost potraviny z obchodů Tesco odebírat. „Společnost Tesco patří již několik let mezi naše největší a nejlepší dodavatele potravin, naši klienti dostávají z jeho prodejen denně čerstvé ovoce, zeleninu, pečivo, vejce a další sortiment potravin. Tato společnost je také naším největším partnerem v oblasti osvěty zaměřené na racionální spotřebu a snížení plýtvání potravinami. Je skvělé vědět, že jeden z našich největších řetězců je především společensky zodpovědnou firmou, která si uvědomuje dopad plýtvání potravinami na životní prostředí a podle toho se chová,“ uvádí Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha.

Jak to všechno začalo a pokračuje

Spolupráce obchodního řetězce Tesco v ČR s Českou federací potravinových bank začala již v roce 2013, kdy se do ní zapojilo 25 obchodů.  Federace je garantem, že darované potraviny se dostanou včas lidem, kteří je opravdu potřebují. Darovaly se především trvanlivé potraviny, které byly obrovskou pomocí.  Po čase začalo Tesco darovat i pečivo, ovoce a zeleninu. V průběhu loňského září se tento počet rozšířil o dalších 36 obchodů a nedávno se zapojily i obchody menšího formátu. „Snažíme se neustále rozšiřovat spolupráci s Českou federací potravinových bank tak, abychom mohli pomoct co největšímu počtu lidí v nouzi a zároveň dodrželi náš závazek, že do roku 2020 zapojíme všechny naše obchody do darovacího procesu. Dosud jsme takto darovali přes 460 tun potravin a toto množství neustále narůstá,“ doplňuje Yana Pancheva, manažerka společenské odpovědnosti Tesco.

Hypermarkety, které nově spolupracují s potravinovými bankami, jsou napříč celou republikou a jedná se o následující obchody: Plzeň Rokycanská, Kladno, Cheb, Uherské Hradiště, Praha Novodvorská, Praha Nový Smíchov, Břeclav, Klatovy, Čelákovice, Příbram, Nový Jičín, Boskovice, Vysoké Mýto, Přelouč, Mladá Boleslav, Dvůr Králové nad Labem, Brandýs nad Labem, Mariánské Lázně, Ostrov nad Ohří, Aš, Trutnov, Praha Národní.

Zaměstnanci nově zapojených Tesco obchodů mají ze spolupráce s potravinovými bankami obrovskou radost a jsou na ni právem hrdí: „Jsme velice rádi, že i Tesco na Smíchově se mohlo připojit k tomuto projektu, kde jsme našli cestu pro využití neprodaných potravin, které pomáhají lidem v nouzi,“ uvádí Kateřina Oberreiterová, ředitelka hypermarketu Praha Nový Smíchov.