flickrlinkedin

Děti ze základní a mateřské školy v Heřmanově mají novou jídelnu. Vysoutěžily si jí v celostátní hře

- Základní a mateřská škola v Heřmanově na Děčínsku vyhrála v celostátní hře Školmánie sto tisíc korun. Finanční odměnu škola během letních prázdnin využila na zvelebení prostor školní jídelny a kuchyně. -

29. září 2014 – Zaslouženou výhru v celostátní hře Školmánie, kterou pro základní a mateřské školy organizovala společnost Tesco, vyhrály děti z heřmanovské základní a mateřské školy. V soutěži, která spočívala ve sběru pohádkových kuponů Disney, převálcovaly ostatní školy a ředitelka Gabriela Švandrlíková díky tomu převzala symbolický šek na 100 tisíc korun. Soutěžilo se o nejvyšší počet nasbíraných kartiček na jednoho žáka a v Heřmanově se toto číslo vyšplhalo až na úctyhodných 1146 kuponů. Škola díky výhře mohla zrenovovat prostory školní jídelny a kuchyně.

Nejpilnější sběratelé

Projekt společnosti Tesco využíval motivy z pohádek Walta Disneyho k zábavné formě výuky anglického jazyka. Bonusové kartičky k nákupu v obchodech Tesco obsahovaly postavičky z oblíbených pohádek s anglickými slovíčky a děti je mohly vkládat do speciálního sběratelského alba, které obsahovalo také řadu her. Paralelně probíhala také soutěž Školmánie, která ocenila šestici nejlepších sběratelů finanční částkou ve výši sto tisíc korun. Společnost Tesco tak projekt podpořila celkově šesti sty tisíci korunami. „Výhru mohly školy využít podle své úvahy na potřebné opravy, renovaci a modernizaci interiéru nebo venkovních prostor. Za finanční odměnu si mohly nakoupit například nové vybavení do společných školních prostor, tak jako to učinila právě škola v Heřmanově,“ uvedla Martina Šilhánová, manažerka společenské odpovědnosti společnosti Tesco a dodala: „Soutěž Školmánie sice skončila, ale kartičky Disney budou mladým studentům nápomocny i nadále. Každá z kartiček totiž obsahuje sérii užitečných anglických frází, s jejichž pomocí si mohou žáci procvičovat své jazykové znalosti a rozšiřovat slovní zásobu.“

Školní jídelna v novém i zábavnější tělocvik

Nákup nového vybavení do jídelny a sportovního náčiní byl podle ředitelky heřmanovské školy Gabriely Švandrlíkové nutností. Školní jídelna již potřebovala nový sporák vhodný pro přípravu obědů pro malé žáky, nový je i sedací nábytek či nádobí a skleničky. „Kvůli své velikosti škola bohužel nedisponuje samostatnou tělocvičnou, tudíž musí žáci cvičit ve svých třídách. Rádi bychom však zvýšili jejich zájem a motivovali je ke sportovní aktivitě, a proto jsme se rozhodli pořídit také nové pomůcky pro sportovní činnosti,“ uzavírá Gabriela Švandrlíková.

Akce Disney probíhala ve všech obchodech Tesco od 5. března do 30. dubna 2014. Za každý nákup v hodnotě dvě stě korun získal zákazník balíček se soutěžními kartičkami, jehož součástí byl i kupon Školmánie. Finanční odměna byla škole předána již na konci školního roku 2014.