flickrlinkedin

Děti ze základní a mateřské školy u Rychnova nad Kněžnou mají novou venkovní učebnu

- Základní a mateřská škola Synkov - Slemeno u Rychnova nad Kněžnou vyhrála v celostátní hře Školmánie sto tisíc korun. Finanční odměnu využila během letních prázdnin na výstavbu učebny ve venkovních prostorách školy. -

23. září 2014 – Zaslouženou výhru v celostátní hře Školmánie, kterou pro základní a mateřské školy organizovala společnost Tesco, vyhrály děti ze základní a mateřské školy v obci Synkov - Slemeno. V soutěži, která spočívala ve sběru pohádkových kuponů Disney, převálcovaly ostatní školy a ředitelka Dagmar Vinopalová díky tomu převzala symbolický šek na 100 tisíc korun. Soutěžilo se o nejvyšší počet nasbíraných kartiček na jednoho žáka. U Rychnova nad Kněžnou se toto číslo vyšplhalo až na úctyhodných 1227 kuponů. Škola díky výhře mohla vystavět na své zahradě učebnu pro výchovu k ekologii.

Nejpilnější sběratelé

Projekt společnosti Tesco využíval motivy z pohádek Walta Disneyho k zábavné formě výuky anglického jazyka. Bonusové kartičky k nákupu v obchodech Tesco obsahovaly postavičky z oblíbených pohádek s anglickými slovíčky a děti je mohly vkládat do speciálního sběratelského alba, které obsahovalo také řadu her. Paralelně probíhala také soutěž Školmánie, která ocenila šestici nejlepších sběratelů finanční částkou ve výši sto tisíc korun. Společnost Tesco tak projekt podpořila celkově šesti sty tisíci korunami. „Výhru mohly školy využít podle své úvahy na potřebné opravy, renovaci a modernizaci interiéru nebo venkovních prostor, tak jako to učinila právě škola v Rychnově nad Kněžnou,“ uvedla Martina Šilhánová, manažerka společenské odpovědnosti společnosti Tesco a dodala: „Soutěž Školmánie sice skončila, ale kartičky Disney budou mladým studentům nápomocny i nadále. Každá z kartiček totiž obsahuje sérii užitečných anglických frází, s jejichž pomocí si mohou žáci procvičovat své jazykové znalosti a rozšiřovat slovní zásobu.“

Výuka ekologie i anglický kroužek „pod širým nebem

Výstavba nového venkovního prostoru byla podle ředitelky školy v obci Synkov - Slemeno Dagmar Vinopalové dobrým krokem, jak žákům zpestřit výuku. „Učebna ve venkovních prostorách bude sloužit primárně žákům při výuce ekologie či anglického jazyka, sekundárně pak dětem z mateřské školky a školní družiny. Prostor bychom také rádi využívali pro setkávání se s rodiči a přáteli školy,“ dodala Dagmar Vinopalová.

Akce Disney probíhala ve všech obchodech Tesco od 5. března do 30. dubna 2014. Za každý nákup v hodnotě dvě stě korun získal zákazník balíček se soutěžními kartičkami, jehož součástí byl i kupon Školmánie. Finanční odměna byla škole předána již na konci školního roku 2014.