flickrlinkedin

Čtvrtá Národní potravinová sbírka Zákazníci v obchodech Tesco věnovali 111 tun potravin lidem v nouzi

Během čtvrtého ročníku Národní potravinové sbírky se podařilo vybrat přes 300 tun potravin a drogistického zboží. Z toho celých 111 tun darovali zákazníci v obchodech Tesco.

 

 

Praha 14. listopadu – Druhou listopadovou sobotu se zákazníci 103 obchodů společnosti Tesco zúčastnili v pořadí již čtvrté Národní potravinové sbírky. Podpořili tak lidi nacházející se v těžké životní situaci nákupem potravin. Během jednoho dne se jen v těchto obchodech podařilo vybrat rekordních 111 tun potravin. Společnost Tesco celkový dar svých zákazníků stejně jako v minulých letech navýší o dalších dvacet procent. S koordinací a osvětou projektu pomáhalo přímo ve všech obchodech přes tři tisíce dobrovolníků, z nichž téměř 300 tvořili zaměstnanci společnosti Tesco. Sbírku přišla podpořit i řada osobností. V nákupním centru Nový Smíchov tak zákazníci mohli potkat Moniku Babišovou, Petru Paroubkovou, Janu Adamcovou nebo Markétu Divišovou.

 

Zájem o darování potravin do Národní potravinové sbírky byl letos rekordní. „Povědomí o potravinové sbírce rok od roku roste. Naši zákazníci a kolegové opět projevili ohromný zájem a solidaritu, tato jedinečná kolektivní charitativní akce je jasným důkazem toho, že pomoc lidem v nouzi nám není cizí. Všem zúčastněným bych chtěl moc poděkovat,“ uvedl Martin Beháň, představitel Tesco pro Českou republiku.

 

V obchodech Tesco mohli zákazníci koupit a následně darovat nejrůznější trvanlivé potraviny od cukru, oleje, mouky, UHT mléka přes luštěniny, těstoviny a rýži, až po sirupy, kompoty, čaje, dětskou výživu a další. Právě z těchto potravin se pak připraví třeba mikulášské balíčky pro děti z dětských domovů.

 

„Zákazníci našich obchodů darovali přes 111 tun potravin. Nejvíce vybraných potravin zaznamenal hypermarket Tesco v OC Nový Smíchov, kde se za jediný den podařilo vybrat 7,5 tun potravin, což bylo nejvíce ze všech obchodů v Česku. Lidé nakupovali nejčastěji těstoviny, rýži, trvanlivé mléko a dětskou výživu,“ doplňuje Martin Beháň.

 

Organizátorem sbírky byla stejně jako v předešlých ročnících platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Potravinovou bankou a Armádou spásy. „Velké díky patří našim neziskovým parterům, obzvlášť pak Byznysu pro společnost, za jejich podporu a koordinaci celé sbírky,“ poděkoval partnerům akce Beháň.  Darované potraviny nejdřív poputují přes potravinové banky k charitativním organizacím, které je budou distribuovat zejména matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů a seniorům.

I když Česko patří k zemím s nejnižší úrovní chudoby v Evropě, potřebných stále přibývá. Podle statistického úřadu skoro desetina obyvatel Česka, což představuje zhruba jeden milion lidí, žije pod hranicí příjmové chudoby.