flickrlinkedin

Chovatelé nejčastěji nakupují granule pro psy a konzervy a stelivo pro kočky

- Na neděli 4. října připadá Mezinárodní den zvířat. Tesco nabízí chovatelům přes 600 položek. Zájem o nákup krmiv neustále roste. -

Praha, 2. října 2015 – Zvířecí mazlíčci patří dnes už neodmyslitelně mezi skutečné členy rodiny a dostává se jim perfektní péče. Odpovídá tomu i pestrá paleta krmiv, která jsou na trhu k dispozici. Na domácí zvířata nezapomíná ani Tesco, které má pro ně ve své nabídce více než 600 položek. Nejedná se jen o tradiční krmiva pro psy nebo kočky, na své si přijdou i chovatelé králíků, morčat, křečků, činčil nebo papoušků, želv a rybiček. Mezi nejprodávanější položky v obchodech Tesco ale patří tradičně krmiva pro psy a kočky.

Mezinárodní den zvířat připadá na 4. října

Na neděli 4. října připadá již tradičně Mezinárodní den zvířat. Mezi oslavenci bude již tradičně nejvíce koček a psů, kteří patří mezi nejoblíbenější zvířecí mazlíčky. V Česku žije v současnosti přes dva miliony psů a necelé dva miliony koček. Psa nebo kočku tak nejdeme ve více než polovině domácností. To se samozřejmě odráží i na prodejích. „Mezi nejčastější položky, které naši zákazníci nakupují, patří granule pro psy a konzervy a stelivo pro kočky,“ potvrzuje Miroslava Novotná, nákupčí sortimentu krmiv ve společnosti Tesco.

Výběrem vhodného krmiva, správným systémem krmení a důsledným dodržováním zásad zdravé výživy může chovatel přitom ovlivnit zdravotní stav psa nebo kočky z padesáti až šedesáti procent. Granule představují pro zvířata koncentrované krmivo s vysokým obsahem energie, chovatelé pak jistě ocení jejich jednoduchou manipulaci a nenáročné skladování. Oproti tomu krmivo v konzervách nebo kapsičkách se daleko více podobá přirozené stravě zvířat, jistou nevýhodu pak představuje fakt, že po otevření se musí co nejdříve zkonzumovat.  V poslední době je patrný trend, kdy majitelé zvířat upřednostňují snadnější servírování, tzn. začínají dávat při nákupu přednost kapsičkám před konzervami. „Zákazníci se také více zajímají o zdraví zvířat, nakupují jim proto nejrůznější pochoutky na čištění zubů nebo granule pro kočky na podporu trávení. Nezajímají se jen o to jak zvíře nakrmit, ale také, jak krmením zvířeti prospět,“ vysvětluje Miroslava Novotná.

Krmiva ušitá zvířatům na míru

Oblíbenou volbou zákazníků jsou také krmiva pod privátní značkou Tesco. V letošním roce k ní přibyla nová řada Tesco Pet Specialist, která zahrnuje funkční krmivo specificky zaměřené na individuální potřeby zvířat. Jedná se např. o krmivo přizpůsobené kočkám a psům, kteří mají, ať už z jakéhokoli důvodu, omezený nebo nedostačující pohyb a s tím i většinou spojené sklony k tloustnutí. Pod názvem INHOME je krmivo určené pro kočky chované v interiérech, starším psům je přizpůsobené krmivo SENIOR, dospělým psům pak patří krmivo FIT & LIGHT. „Tyto výrobky s upraveným profilem kombinace vitamínů a minerálů a s nižším podílem tuku dodají veškeré nutné živiny a zároveň zamezí radikálnímu přibývání na váze,“ upřesňuje Miroslava Novotná.

Nákup krmiv pro zvířata lze snadno uskutečnit i přes internet prostřednictvím služby Tesco – Potraviny online. V sekci Domácí mazlíčci na stránkách http://nakup.itesco.cz  si z pohodlí domova vybere každý chovatel přesně to, co potřebuje pro svého zvířecího kamaráda. Chovatelé tuto službu využívají stále častěji. „Zájem zákazníků o nákup krmiv pro zvířata prostřednictvím naší služby roste o desítky procent ročně. Nabídku se snažíme neustále doplňovat a rozšiřovat tak, aby každý z chovatelů pohodlně našel vše, co potřebuje,” říká Peter Koubek, manažer e-commerce ve společnosti Tesco.