flickrlinkedin

Chléb roku je k dostání v obchodech Tesco

- Vítězné chleby prestižní národní soutěže si mohou zákazníci zakoupit v síti obchodů Tesco. -

 

Praha, 7. září 2016 – Zákazníci obchodů Tesco mohou stejně jako v minulých letech ochutnat vítězné chleby prestižní národní soutěže Chléb roku.  Společnost Tesco jako dlouhodobý partner soutěže nabízí všechny vítězné chleby svým zákazníkům. Vybrat si tak můžete z tradičního konzumního chleba, přes řemeslný chléb až po tzv. chléb bez hranic. V nabídce je i řada nových oblíbených chlebů od lokálních dodavatelů.

Nejlepší bochník z průmyslové pekárny v kategorii „Konzumní chléb “ letos upekli v pekárně ENPEKA ze Žďáru nad Sázavou. V kategorii „Řemeslný chléb“ zvítězil výrobek z pekárny INPEKO Ústí nad Labem. Ve volné kategorii speciálních chlebů zvítězil „Chléb bez hranic“ ze společnosti PENAM.

 

Partnerem soutěže Chléb roku je již posedmé Tesco

Pekařskou slavnost  včetně soutěže Chléb roku každoročně pořádá Svaz pekařů a cukrářů v ČR a od roku 2010 se koná pod záštitou společnosti Tesco, která se postupem času stala hlavním partnerem soutěže. Společně  se snaží kvalitní chléb, který prošel přísným testem pekařských odborníků,  nabídnout co největšímu množství spotřebitelů. Vítězné chleby jsou každoročně k dostání v obchodech Tesco.

 „Pekařina a pekárenské výrobky jsou pro naše zákazníky jedním z hlavních důvodů, proč do našich obchodů chodí. Pekárenský sortiment rozhoduje o tom, do jaké míry je zákazník spokojen a jestli se do našeho obchodu bude pravidelně vracet, pečivo je totiž téměř v každém nákupním košíku,“ říká Pavol Halasz, manažer kategorie pečiva společnosti Tesco a dodává: „U pekárenského sortimentu zákazníci hledají typické české pečivo a také oceňují rozmanitost nabídky a regionální výrobky. Z toho důvodu je pro nás a pro naše zákazníky spolupráce s pekárnami po celém Česku velmi důležitá.“ Letošní Chléb roku Tesco stejně jako v předchozích letech zařadilo do své sortimentu v průběhu prázdnin. „Je skvělé, že můžeme zákazníkům již několik let nabízet chleby s prestižním oceněním a zajímavým příběhem. Zájem o vítězné chleby každým rokem stoupá, což dokazují i čísla z našich obchodů. V loňském roce jsme oceněných chlebů prodali přes 800 tisíc kusů,“ uzavírá Pavol Halasz

Kvalitu soutěžních chlebů posuzovalo patnáct zkušených pekařských odborníků. Ti úspěšně prošli certifikací pro posuzovatele senzorické analýzy pekárenských výrobků Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Hodnotili především senzorické parametry jako vzhled, tvar a objem chleba, dále kůrka, střídka, vůně a chuť.

 

Rekapitualice vítězů soutěže Chléb roku od roku 2011

 

2011     Konzumní chléb: pekárna Adélka, Pelhřimov

            Řemeslný chléb: pekárna Mader a synové, Přerov

 

2012:    Konzumní chléb: pekárna Beas, Lično

            Řemeslný chléb: pekárna AVOS, Kroměříž

 

 

2013:    Konzumní chléb: pekárna Moravec, Moravská Třebová

            Řemeslný chléb: pekárna Hepek společnosti Penam, Brno

 

2014:    Konzumní chléb: pekárna Zelená louka společnosti Penam, Herink

            Řemeslný chléb: pekárna Enpeka, Žďár nad Sázavou

 

2015:    Konzumní chléb: pekárna Enpeka, Źďár nad Sázavou

            Řemeslný chléb: pekárna Enpeka, Žďár nad Sázavou

            Chléb bez hranic: Jizerské pekárny, Česká Lípa

 

2016:    Konzumní chléb: pekárna Enpeka, Źďár nad Sázavou

            Řemeslný chléb: pekárna Inpeko, Ústí nad Labem

            Chléb bez hranic: pekárna Penam