flickrlinkedin

Chléb roku bude k dostání v obchodech Tesco

- Vítězné chleby budou v prodeji exkluzivně od konce června v obchodech Tesco. -

Praha, 5. června 2015 – Národní soutěž Chléb roku zná své vítěze. Včera v podvečer byly v rámci pekařských slavností Dny Chleba oceněny ty nejlepší bochníky letošního roku. Odborná porota vybírala celkem z 65 druhů chleba od pekařů z celé ČR.  Nejlepší bochník z průmyslové pekárny v kategorii „Konzumní chléb roku“ upekli v pekárně ENEPEKA Žďár nad Sázavou. Vítězem v kategorii „Řemeslný chléb roku“ se stal rovněž chléb ze žďárské pekárny ENEPEKA. Novinkou letošního ročníku byla volná kategorie speciálních chlebů „Chléb bez hranic“, tu vyhráli pekaři z JIZERSKÝCH PEKÁREN Česká Lípa. Soutěž Chléb roku se již pátým rokem koná pod záštitou společnosti Tesco, která je také hlavním partnerem. Vítězné chleby mohou zákazníci Tesco ochutnat od konce června, kdy budou k dostání na obchodech.

Tesco již popáté partnerem soutěže Chléb roku

Spolupráce národní soutěže Chléb roku a společnosti Tesco byla započata již v roce 2010. Postupem času se Tesco stalo hlavním a strategickým partnerem, který vítězné chleby exkluzivně zařazuje do svého prodeje. „Pekařina a pekárenské výrobky jsou pro naše zákazníky jedním z hlavních důvodů, proč do našich obchodů chodí. Pekárenský sortiment rozhoduje o tom, do jaké míry je zákazník spokojen a jestli se do našeho obchodu bude pravidelně vracet, pečivo je totiž téměř v každém nákupním košíku,“ uvádí Patrik Dojčinovič, obchodní ředitel pro čerstvé potraviny ve společnosti Tesco a dodává: „U pekárenského sortimentu zákazníci hledají typické české pečivo a také oceňují rozmanitost nabídky a regionální výrobky. Z toho důvodu je pro nás a pro naše zákazníky spolupráce s pekárnami po celém Česku velmi důležitá.“ Letošní Chléb roku Tesco stejně jako v předchozích letech zařadí od konce června do svého sortimentu. „Je skvělé, že můžeme zákazníkům již několik let nabízet chleby s prestižním oceněním a zajímavým příběhem. Zájem o vítězné chleby každým rokem stoupá, což dokazují i čísla z našich obchodů. V loňském roce jsme oceněných chlebů prodali téměř 800 tisíc kusů,“ uzavírá Patrik Dojčinovič.

Kvalitu soutěžních chlebů posuzovalo patnáct zkušených pekařských odborníků, jež úspěšně prošli certifikací pro posuzovatele senzorické analýzy pekárenských výrobků, kterou provádí Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Hodnotily se především senzorické parametry jako vzhled, tvar a objem chleba, dále kůrka, střídka, vůně a chuť.

Rekapitualice vítězů soutěže Chléb roku od roku 2011

2011 

Konzumní chléb: pekárna Adélka, Pelhřimov

Řemeslný chléb: pekárna Mader a synové, Přerov

2012

Konzumní chléb: pekárna Beas, Lično

Řemeslný chléb: pekárna AVOS, Kroměříž

2013

Konzumní chléb: pekárna Moravec, Moravská Třebová

Řemeslný chléb: pekárna Hepek společnosti Penam, Brno

2014    

Konzumní chléb: pekárna Zelená louka společnosti Penam, Herink

Řemeslný chléb: pekárna Enpeka, Žďár nad Sázavou

2015

Konzumní chléb: pekárna Enpeka, Źďár nad Sázavou¨

Řemeslný chléb: pekárna Enpeka, Žďár nad Sázavou

Chléb bez hranic: Jizerské pekárny, Česká Lípa