flickrlinkedin

Čeští vánoční kapři budou k dostání pět dní před Štědrým dnem před obchody Tesco

- Od úterý 19. prosince budou kapři z českých chovů před vybranými obchody Tesco po celé České republice. -

 

Každý den od 19. do 23. prosince zájemci seženou českého štědrovečerního kapra v kádích před obchody Tesco, a to od 8:00 do 20:00. Koupě bude možná ještě na Štědrý den do 10:00. Českého kapra od dodavatelů z Mladé Boleslavi a Chlumce nad Cidlinou koupíte za podobnou cenu jako v loňském roce. Pouliční prodej ryb v kádích volí jako místo pro koupi kapra 59 % Čechů. Vyplývá to z průzkumu* společnosti Tesco.

 

Prodeje kaprů obecných před obchody Tesco v průběhu posledních dnů před Štědrým dnem každoročně stoupají až ke dvěma stům tunám. Pár dní před Štědrým dnem kupuje kapra polovina Čechů.  Pouhý den předem volí ke koupi kapra třetina z nás. Velikost kaprů se bude pohybovat od 1,5 do 4,5 kilogramu. „Nejběžnější hmotnost prodávaných kaprů se pohybuje v rozmezí dvou a dvou a půl kilogramů,“ uvádí ředitel Rybářství Chlumec na Cidlinou pan Ladislav Vacek, který s Tescem spolupracuje už více než 18 let. Stejně jako v předchozích letech se budou prodávat také kapři z Rybářství Lukáš Borozidis. Přímo v obchodech Tesco budou k dostání další druhy ryb, které jsou součástí standardní nabídky Tesca.

 

I letos mohou zájemci využít možnosti vykuchání a naporcování kapra od profesionálně vyškolených prodejců na všech prodejních místech před obchody Tesco.

 

Kapr a české Vánoce 

Pro většinu Čechů tvoří kapr nedílnou součást Vánoc. Víc než polovina Čechů (62 %) podle průzkumu večeří na Vánoce kapra s bramborovým salátem. Přes 80 % dotazovaných připravuje kapra tradičně v trojobalu. Ostatní upřednostňují kapra pečeného v troubě nebo osmaženém na másle. Losos pak představuje druhou nejoblíbenější rybu na Štědrý večer.

Venkovní prodej živých kaprů bude před těmito obchody Tesco:

 

Bechyně, Česká Třebová, Holešov, Jaroměř, Kolín, Milovice, Pardubice, Praha Smíchov, Rychnov, Uherské Hradiště, Boskovice, České Budějovice, Hostivice, Jičín, Kopřivnice, Mladá Boleslav, Písek, Praha Zličín, Říčany, Uherský Brod, Praha Brandlova, Český Krumlov, Hradec Králové, Jihlava, Kralupy nad Vltavou, Most, Plzeň, Prostějov, Semily, Uničov, Brandýs nad Labem, Český Těšín, Hradec Králové, Jirkov, Kroměříž, Nový Jičín, Plzeň Borská Pole, Přelouč, Sokolov, Ústí nad Orlicí, Brno, Děčín, Hradec Králové Rašínová, Kamenice - Želivec, Krupka, Olomouc, Plzeň Rokycanská, Přerov, Stochov, Valašské Meziříčí, Brno - Juliánov, Dolní Břežany, Cheb, Karlovy Vary, Kunratice, Opava, Poděbrady, Přerov - Komuna, Sušice, Vlašim, Brno Heršpice, Duchcov, Chotěboř, Karviná, Litvínov, Ostrava Futurum, Pohořelice, Příbram, Tábor, Vysoké Mýto, Brno Vídeňská, Dvůr Králové, Chrudim, Kladno, Mariánské Lázně, Ostrava Hrabová, Praha Černošice, Rajhrad, Tachov, Vyškov, Břeclav, Frýdek Místek, Ivančice, Klášterec nad Ohří, Mělník, Ostrava Třebovice, Praha Eden ,Rakovník, Trutnov, Žatec, Čelákovice, Havířov, Jablonec n.N., Klatovy, Mikulov, Ostrov nad Ohří, Praha Skalka, Roztoky u Prahy,Třinec.

 

 * Průzkum společnosti Dunnhumby pro Tesco se uskutečnil v listopadu 2016. Účastnilo se jej přes 439 respondentů z České republiky.