flickrlinkedin

Žáci 2. základní školy v Rakovníku se mohou těšit na novou interaktivní tabuli do jazykové učebny

 

- 2. základní škola na Husově náměstí v Rakovníku vyhrála v celostátní hře Školmánie sto tisíc korun. Finanční odměna bude využita na pořízení interaktivní tabule do učebny cizích jazyků. -

24. června 2014 – Zaslouženou výhru v celostátní hře Školmánie, kterou pro základní a mateřské školy organizovala společnost Tesco, vyhrály děti z rakovnické základní školy. V soutěži, která spočívala ve sběru pohádkových kuponů Disney, převálcovaly ostatní školy a dnes si tak ředitel Zdeněk Brabec mohl převzít symbolický šek na 100 tisíc korun. Žáci nasbírali úctyhodných 60 000 kuponů a díky výhře jim od září bude usnadňovat výuku nová interaktivní tabule.

Nejpilnější sběratelé

Projekt společnosti Tesco využíval motivy z pohádek Walta Disneyho k zábavné formě výuky anglického jazyka. Bonusové kartičky k nákupu v obchodech Tesco obsahovaly postavičky z oblíbených pohádek s anglickými slovíčky a děti je mohly vkládat do speciálního sběratelského alba, které obsahovalo také řadu her. Paralelně probíhala také soutěž Školmánie, která ocenila šestici nejlepších sběratelů finanční částkou ve výši sto tisíc korun. Společnost Tesco tak projekt podpořila celkově šesti sty tisíci korunami. „Výhru mohou školy využít podle své úvahy na potřebné opravy, renovaci a modernizaci interiéru nebo venkovních prostor. Za finanční odměnu si mohou nakoupit i moderní technické pomůcky. Tak jako to plánuje učinit právě škola v Rakovníku,“ uvedla Martina Šilhánová, manažerka společenské odpovědnosti společnosti Tesco a dodává: „Soutěž Školmánie sice skončila, ale kartičky Disney budou mladým studentům nápomocny i nadále. Každá z kartiček totiž obsahuje sérii užitečných anglických frází,s jejichž pomocí si mohou žáci procvičovat své jazykové znalosti a rozšiřovat slovní zásobu.“

Zdokonalení výuky jazyků i zvelebení přírodní učebny

Nákup interaktivní tabule byl podle ředitele rakovnické základní školy Zdeňka Brabce ideální volbou. Elektronická tabule s moderním data projektorem znatelně napomůže ke zkvalitnění výuky cizích jazyků, která je v dnešní době velmi důležitá. „Na ovládání cizích jazyků dnes klade společnost mnohem větší důraz, než kdykoli předtím. I my chceme, aby byli naši žáci dobře jazykově vybaveni,k čemuž tato technická pomůcka určitě významným způsobem přispěje,“ říká Zdeněk Brabec. Rakovnická základní škola navíc disponuje i tzv. přírodní učebnou, v níž se mohou žáci za pěkného počasí vzdělávat na čerstvém vzduchu. Za zbytek prostředků z výhry do ní škola pořídí i efektní zastřešení v podobě indiánského týpí.

Akce Disney probíhala ve všech obchodech Tescood 5. března do 30. dubna 2014. Za každý nákup v hodnotě dvě stě korun získal zákazník balíček se soutěžními kartičkami, jehož součástí byl i kupon Školmánie. Přehled vítězných škol můžete naleznout na www.pohadkovetesco.cz.