flickrlinkedin

Štědrovečerní kapr se bude prodávat za stejnou cenu jako v loňském roce

- Vánoční kapři z českých chovů budou k dostání před obchody Tesco od pátku 19. prosince. -

Praha, 14. prosince 2015 – Tradičního štědrovečerního kapra z českých chovů zakoupí zájemci denně od 19. do 23. prosince v kádích umístěných před obchody Tesco. Ani opozdilci, kteří nechávají nákup kapra na poslední chvíli, nepřijdou zkrátka. Na vybraných místech bude možné rybu pořídit ještě 24. prosince, a to do 10:00. České kapry z regionálních chovů budou stejně jako v minulých letech dodávat rybářství z Chlumce nad Cidlinou a Mladé Boleslavi. Zákazníci jistě ocení, že kapři nezdraží a jsou za stejné ceny jako v loňském roce.

Prodeje kaprů v období adventu

Během posledních dnů před Štědrým dnem stoupají každoročně prodeje kaprů před obchody Tesco až ke dvěma stům tunám. V letošním roce budou na prodejních místech k dostání kapři obecní
ve velikosti od 1,5 do 4,5 kilogramu. Nejčastější hmotnost prodávaných kaprů je mezi dvěma
až dvěma a půl kilogramy. „V nabídce budeme mít i letos takzvaného omega3kapra, který má zaručený a garantovaný obsah zdraví prospěšných nenasycených mastných kyselin. Toho je dosaženo krmnou směsí s originální recepturou, která je založena na řepkových výliscích a extrudovaném lnu,“ vysvětluje Ladislav Vacek, ředitel Rybářství Chlumec na Cidlinou, které se společností Tesco spolupracuje již více než sedmnáct let. V nabídce budou stejně jako loni také kapři z Rybářství Lukáš Borozidis. Ceny kaprů se budou pohybovat na stejné úrovni jako v loňském roce. Na prodejních místech před obchody Tesco mohou i letos zájemci využít možnosti vykuchání a naporcování kapra od profesionálně vyškolených prodejců. Další druhy ryb, jako losos či treska, jsou připraveny ve standardní nabídce přímo v obchodech Tesco.

Nejčastější alternativou je losos

Štědrovečerní večeři jednoznačně vládne smažený kapr s bramborovým salátem. Ve vánočním průzkumu* společnosti Tesco tuto kombinaci uvedlo celkem 59 % respondentů. Druhou volbou po kaprovi je pak losos, který je alternativou kapra pro 20 % dotázaných. Následuje treska (6,5 %) a pangasius (5 %). Zbylá část (9,5 %) pak volí nějakou z dalších ryb, jako je například žralok, candát nebo pstruh. Obdobně to platí i v případě rybí polévky, kterou si dopřeje celkem 43 % respondentů, následuje pak hrachová (13 %) nebo fazolová (2 %). Čtvrtina Čechů (26 %) pak podle tohoto průzkumu polévku zcela vynechá, 16 % pak volí jinou variantu polévky.

Venkovní prodej živých kaprů bude probíhat u těchto obchodů Tesco:

* Průzkum společnosti Dunnhumby pro Tesco se uskutečnil v listopadu 2015. Účastnilo se jej přes 400 respondentů.

** Před prodejnami označených hvězdičkou bude probíhat prodej i 24. 12. 2015 do 10:00.