flickrlinkedin

Český kapr se začne prodávat u obchodů Tesco pět dní před Štědrým dnem

- Čerství vánoční kapři z českých chovů budou k dostání od pátku 19. prosince v osmi desítkách obchodů Tesco po celé ČR. -

15. prosince 2014 – Štědrovečerního kapra seženou zájemci denně od 19. do 23. prosince v kádích umístěných před obchody Tesco, v prodejní době od 8:00 do 20:00. Na vybraných místech bude možné kapra zakoupit ještě 24. Prosince, a to do 10:00. V prodeji budou čeští kapři od dodavatelů z Chlumce nad Cidlinou a Mladé Boleslavi. Cena za kilogram se letos nebude výrazně lišit od předchozích let. 

Prodeje kaprů v období adventu

Během posledních dnů před Štědrým dnem stoupají každoročně prodeje kaprů před obchody Tesco až ke dvěma stům tunám. V letošním roce budou na prodejních místech k dostání kapři obecní ve velikosti od 1,5 do 4,5 kilogramu. „Nejčastější hmotnost prodávaných kaprů je mezi dvěma
až dvěma a půl kilogramy,“
říká ředitel Rybářství Chlumec na Cidlinou Ladislav Vacek, které s Tesco spolupracuje již více než sedmnáct let. V nabídce budou stejně jako loni také kapři z Rybářství Lukáš Borozidis. Ceny kaprů se budou pohybovat na přibližně stejné úrovni jako v loňském roce. Další druhy ryb, jako kupříkladu ostatní sladkovodní ryby či losos, budou k dostání ve standardní nabídce přímo v obchodech Tesco.

Kapr jako symbol českých Vánoc

Pro většinu Čechů je český kapr neodmyslitelnou součástí Vánoc. To dokazuje i průzkum* společnosti Tesco, ve kterém právě tuto rybu uvedlo jako jeden ze symbolů svátečních chvil devět z deseti respondentů. Ačkoliv si ale dvě třetiny respondentů bez kapra svůj Štědrý den neumí představit, jedna třetina – a to spíše mladých lidí ve věku osmnáct až dvacet šest let -  dává přednost lososu, tresce nebo exotičtějšímu žraloku. Na tradiční přípravě kapra v trojobalu se ale shodlo více než osmdesát procent dotazovaných, ostatní dávají přednost kapru pečenému v troubě. Za nákup sváteční večeře podle průzkumu Češi utratí 682 Kč, za maso pak 366 Kč.

 

Na prodejních místech před obchody Tesco mohou i letos zájemci využít možnosti naporcování a vykuchání kapra od profesionálně vyškolených prodejců.

* Průzkum byl pro Tesco realizován společností Perfect Crowd během 20. 10. - 24. 10. 2014 v uzavřené komunitě Inspirujeme.net. Průzkumu se zúčastnilo 300 respondentů.