foto

Odpovědná firma

Využíváme naší síly pro dobrou věc

Nadační fond Tesco

Tesco se dlouhodobě zaměřuje na podporu komunit, ve kterých působí.

Nadační fond Tesco vznikl v roce 2009 a navázal na spolupráci společnosti Tesco s neziskovými organizacemi.

V roce 2012 Fond představil nový program ve spolupráci s EduIN o. p. s. pro žáky základních škol s názvem Extra třída. Cílem programu je podpořit žákovské projekty na zlepšení života v jejich komunitě a umožnit jim získat znalosti a zkušenosti z oblasti projektového managementu, který pak mohou využít v dalším studiu a kariéře.

V rámci Extra třídy rozdělí Nadační fond v grantovém řízení více než 500 000 korun.

Jsme hlavním partnerem Zelených škol v programu Ekoškoly ekologického sdružení Tereza. Podporujeme žákovské programy zaměřené na životní prostředí, jeho poznání a zlepšení. Pravidelně podporujeme program částkou 500 000 Kč.

V loňském roce jsme také navázali spolupráci s organizacemi zabývajícími se prevencí plýtvání potravinami a vzdělávání v této oblasti – Česká federace potravinových bank a hnutí Zachraň jídlo.

Podpořili jsme akci „Zachraň jídlo“ na Václavském náměstí v září 2013 a v letošním roce podpoříme tyto akce v dalších městech ČR.

Podpořili jsme také menší neziskové organizace zaměřené na znevýhodněné děti (děti v pěstounské péči, v ústavní péči a děti zdravotně znevýhodněné).

Nadační fond Tesco nepodporuje aktivity, které nesouvisí s výše uvedenými oblastmi a to především plesy, tomboly, letní tábory, sponzoring sportovních akcí a individuální žádosti (vyjma zaměstnanců Tesco v obzvláště tíživé životní situaci).

Připravujeme další projekty, související s našimi oblastmi podpory, které vám již brzy představíme.

Kontakt: Nadační fond Tesco, Vršovická 1527/68b,100 00 Praha 10, nadfond@cz.tesco-europe.com, tel.: 777 223 486.