Bohušovická mlékárna patří k nejstarším v Čechách

Bohušovická mlékárna už dávno oslavila 100 let svého fungování, a proto není divu, že toho má za sebou opravdu hodně. Téměř po celou dobu své existence měla výsadní postavení mezi českými mlékárnami, i když jí několikrát hrozila i likvidace.

Byla založena v roce 1901 jako Rolnické mlékařské družstvo Bohušovice-Brňany a velkého rozmachu dosáhla především za první republiky, kdy se stala první vzorovou a zkušební mlékárnou v ČSR. Postupně docházelo k další modernizaci. Za zmínku stojí například skutečnost, že Bohušovická mlékárna jako první uvedla na trh sáčkové mléko, plněné na švýcarském stroji Bertopack.

50 různých chutí

Bohušovická mlékárna dnes vyrábí 11 druhů mléčných výrobků v téměř 50 chuťových variacích. Mezi ně patří jogurty, tvarohy, zakysané smetany, mléčné nápoje, smetany do kávy, ale také probiotické výrobky a smetanové omáčky. V Bohušovické mlékárně, a.s. pracuje 100 zaměstnanců. Denně se zde zpracuje 55 tisíc litrů čerstvého kravského mléka.

Na trhu České republiky a Slovenska je známa především sortimentem smetan do kávy Kapucín a termizovaných krémů Bobík.

Spolupráce se společností Tesco probíhá již od roku 1996. Bohušovická mlékárna vyrábí pro obchodní řetězec ochucené tvarohy pod privátní značkou Tesco a dodává více než 30 dalších výrobků.

Více informací ospolečnosti na: www.accom.cz