flickrlinkedin

Pojďte hlasovat pro vaše oblíbené projekty

Květa Chmelíková

Ředitelka hypermarketu Tesco Letňany

Opět se k nám do obchodu přišly balíky žetonů, hlasovací pult a na nástěnky jsou připravené pro plakáty lokálních neziskových organizací. Přípravy jsou v plném proudu. Blíží se druhý ročník programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. 

V období od 8. března do 4. dubna 2017 naši zákazníci obdrží za každý nákup hlasovací žetony a rozhodnou, která nezisková organizace získá finanční grant 30 000 Kč pro svůj projekt. Hlasovat budou samozřejmě i naši kolegové z obchodů a centrální kanceláře.

Letos se přihlásilo přes 620 projektů, z toho 12 projektů bylo přihlášených v našem regionu. V Letňanech máme, tak jako i v loňském roce, zajímavé projekty s různorodým zaměřením. Hlasování je pro mě osobně i všechny kolegy důležité období, kdy jsme o něco blíž našim zákazníkům a komunitám kolem nás. Každý zákazník může svým hlasem přispět k uskutečnění nějaké dobré věci ve svém bezprostředním okolí.

V Letňanech mohou zákazníci svým hlasováním podpořit neziskové organizace:

  1. Dětské centrum Paprsek s projektem DOVYBAVENÍ RELAXAČNĚ STIMULAČNÍHO POKOJE SNOEZELEN
  2. Tichý svět - chráněná pracoviště s projektem TICHÁ PEKÁRNA
  3. Život 90 s projektem TÍSŇOVÉ TLAČÍTKO PRO OPUŠTĚNÉ A SOCIÁLNĚ SLABÉ SENIORY

Pro neziskové organizace je připravená i pomoc v oblasti marketingu. Na stránkách Nadačního fondu Tesco (https://pomahame.itesco.cz/) jsou k dispozici manuály, jak prezentovat neziskovou organizaci i soutěžní projekt, příklady projektů z minulého ročníku a v neposlední řadě možnost vytvořit si banner, který je ke stažení v různých formátech pro různá zařízení. Velká část aktivit se nepochybně bude odehrávat přímo v obchodech. Letos budou mít organizace možnost prezentovat se zaměstnancům obchodu a představit jim detailně svůj projekt. Doufám, že neziskové organizace využijí i možnost aktivně oslovit naše zákazníky a přiblížit jim své projekty. Velmi se těším, co si pro nás připravily a jakou formou se rozhodnou komunikovat se zákazníky. 

I když v každém regionu dostane finanční grant právě jeden vítězný projekt, pevně věřím, že celé období hlasování, je určitou osvětou pro nás i naše zákazníky. V nákupním shonu se můžeme na chvíli zastavit a rozhlédnout se. V našem regionu, městě, komunitě se děje spoustu báječných aktivit pro pomoc těm, kteří jí potřebují. V Tescu víme, že "Každá malá pomoc má velký význam."