flickrlinkedin

Méně cukru – ze zákulisí

Wieslawa Sznajdrowska-Kurylak

Vedoucí kvality pro potraviny a nepotravinové zboží ve střední Evropě

V září jsme oznámili snížení množství přidaného cukru u všech našich nealkoholických nápojů na méně než 5 gramů na 100 mililitrů. Tato inovace se však nestala během několika dní - ve skutečnosti vyvinout nové recepty a otestovat nové produkty s našimi zákazníky trvalo několik měsíců, než se dostaly do regálů našich obchodů.

 Změna by nebyla možná bez našich dodavatelských partnerů. Vyvinuli nové recepty, vybrali ty nejlepší a vše konzultovali s oddělením kvality společnosti Tesco. Poté jsme pracovali společně na vzorcích výrobků, a to tak dlouho, dokud jsme nedosáhli kvality, kterou jsme očekávali.

Následně naši zákazníci ze čtyř trhů pomohli vyhodnotit nové vzorky. Zákazníci porovnávali stávající produkty s produkty s obsahem menšího množství cukru. Zaměřili se na chuť, vzhled, strukturu a barvu. Když zákazníci nebyli se vzorky spokojeni, vrátili jsme se do fáze vyvíjení receptů. Této fáze projektu se zúčastnilo 100 vybraných zákazníků.

Jakmile byly vzorky zákazníky přijaty, mohli jsme začít pracovat na obalech - to bylo většinou o opravách na štítcích. Nové výrobky s novými etiketami postupně nahradily "staré" na regálech, takže na konci září jsme mohli hrdě oznámit, že všechny naše nealkoholické nápoje obsahují méně než 5 gramů přidaného cukru na 100 mililitrů!

Toto byl skvělý příklad spolupráce týmů Tesco a našich dodavatelských partnerů - je skvělé vědět, že práce, kterou jsme udělali, pomáhá našim zákazníkům žít zdravější život.