flickrlinkedin

Maso a sýry k sobě nepatří. Jaké jsou nejčastější chyby při skladování potravin v lednici?

Josef Baxant

Technical Operations Manager

Každý ji máme doma, ale umíme ji správně využít? Řeč je samozřejmě o lednici, díky které nemusíme každý den kupovat nové čerstvé potraviny, ale můžeme jejich životnost snadno prodloužit uskladněním v chladu. A přestože skladování potravin není žádná věda, existují jasná pravidla, kam jaké potraviny do lednice ukládat, abychom zaručili, že nám vydrží déle čerstvé. Připomeňme si tedy, kam co patří, abychom se vyhnuli zbytečně okoralým potravinám.

Uspořádáním věcí v ledničce

Správné ukládání potravin se řídí podle vlhkosti v chladničce. Čím výše je police posazena, tím nižší je v ní vlhkost. Proto se do dolních přihrádek dávají věci, kterým hrozí vysušení - ovoce a zelenina. Před ukládáním je nemyjte a radši s tím počkejte, až je budete potřebovat. Do lednice můžete dávat jablka, hrušky, hroznové víno nebo různé ovoce jako jsou jahody, borůvky a maliny. Ze zeleniny do ledničky ukládejte listovou a košťálovou zeleninu, včetně ředkviček.

Kam dáme cibuli, brambory nebo citrusy

Do lednice ale nedávejte cibuli, česnek a brambory. Všechny se hodí spíše do spíže nebo sklepa. Rajčata, lilek, papriku, okurku nebo zázvor také raději uchovávejte v pokojové teplotě. Co se týče ovoce, nedávejte do lednice citrusy, melouny, banány, ale ani mango či ananas.

Kde mají místo rychle se kazící potraviny

Nad ovoce a zeleninu patří rychle se kazící potraviny jako např. syrové maso, ryby nebo drůbež. Takové maso by mělo být vždy uzavřené v obale, i kdyby to měla být plastová krabička, hlavně aby nedošlo ke kontaminaci níže uloženého ovoce a zeleniny.

Mléčné výrobky a salámy

Potraviny určené k okamžité spotřebě umístíme nad maso. Mohou to být masné výrobky, jako jsou šunky a salámy, zabalené v papírovém obale, mléčné výrobky, jako například sýry, tvarohy a jogurty, ale i nedojedené zbytky nebo dortíky. Pokud má vaše lednice více polic, skladujte masné výrobky, mléčné výrobky a zbytky separátně. Pokud však máte menší lednici, využijte plastových krabiček k oddělení masných a mléčných výrobků. Zabráníte tak nejen kontaminaci chuti a vůní, ale i rychlejšímu kažení.

Neopomíjejte ani dveře lednice

Dveře ledničky poskytují další prostor pro skladování, ale zde se už tak často nechybuje díky specifickým rozměrům každého oddělení. Dolu do přihrádky se dává mléko, džusy, minerálky, pivo nebo víno. Do přihrádek ve středu pak můžete umístit dresinky a dokonce i již otevřené pomazánky nebo máslo. Na úplném vrcholu se pak nachází místo na vejce.

Ne všechno patří do lednice

Je docela možné, že se takový výrobek do lednice dávat nemusí a uspoří tak spoustu místa pro potraviny, které chlad skutečně potřebují. Kromě již zmíněných příkladů z ovoce a zeleniny se do lednice nemusí dávat konzervy (masové i zeleninové), zavařeniny a marmelády, med, kečupy, hořčice, paštiky a káva.

Dobrá rada na závěr

Stačí se řídit několika výše uvedenými pravidly a uvidíte, že správně uchované potravin vydrží čerstvé a chutné déle. Omezíte množství potravin, které je třeba vyhodit, a pomůžete i své peněžence, neboť nebudete muset tak často chodit na nákupy. Mějte ale na paměti, že existují různé typy lednic, některé mají např. umístěný mrazák přímo v ní, to má pak zásadní vliv na teplotu v jednotlivých patrech lednice.