flickrlinkedin

Křivá zelenina je zelenina s příběhem

Petr Štefko

Obchodní ředitel OD Polabí

V Odbytovém družstvu Polabí se již delší dobu snažíme upozornit na plýtvání potravinami a na to, že i křivá zelenina se dá zpracovat úplně stejně, jako ta „perfektní“. Tři roky spolupracujeme s iniciativou „Zachraň jídlo“ a napřímo i s potravinovými bankami. Snažíme se tedy pomáhat i tímto způsobem a nevyhazovat úplně zdravou zeleninu, která jen nelahodí oku spotřebitele. Velice nás těší, že ze strany řetězců roste zájem o nestandardní zeleninu a naše snahy o zamezení plýtvání jídlem můžeme posunout na další úroveň.

V minulosti jsme nestandardy z naší produkce zaváželi do konzerváren či Mochovských mrazíren, kde se průmyslově zpracovávaly na mraženou zeleninu. Bohužel postupem času těchto závodů ubylo (buďto úplně přerušily svůj provoz nebo se přestěhovaly na druhý konec republiky) a nám tak nezbývalo příliš možností, jak křivou zeleninu zužitkovat. 

Z celkové produkce 20 000 tun brambor je zhruba čtvrtina nestandardů. U mrkve je to asi 12 %. Proto jsme velmi rádi, že nás Tesco oslovilo a rozjelo svůj projekt Perfectly Imperfect, jenž umožnil neperfektní zeleninu zařadit do běžného prodeje. Tato zelenina není nijak závadná. I ona totiž musí splňovat základní kritéria. V OD Polabí s oblibou říkáme, že je to zelenina s příběhem. Třeba taková pokroucená mrkev svůj netradiční tvar získá díky tomu, že roste kolem nějaké překážky např. kamene či kořene, kterou musí překonat. I když není rovná, je stejně kvalitní jako ta standardní a lze z ní připravit spoustu zajímavých a chutných pokrmů. Byla by proto velká škoda, pokud by naprosto zdravá zelenina končila v kompostárnách nebo se s ní zacházelo jako s odpadem.

Momentálně dovážíme v rámci kampaně Perfectly Imperfect pouze neperfektní mrkev, řepu a brambory. Do budoucna bychom byli rádi, kdyby se do sortimentu zařadila např. cibule, či jiná kořenová zelenina. To však již záleží na přístupu a zájmu samotných zákazníků.